Pauls Jonass MXGP posmā Argentīnā pārsteidza ar uzvaru kvalifikācijā.
Pauls Jonass MXGP posmā Argentīnā pārsteidza ar uzvaru kvalifikācijā.
Foto: “HUSQVARNA”

Pauls Jonass atguvies pēc veselības problēmām un cer iepriecināt Ķegumā 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Lasīt citas ziņas

Ar mājas posmu atkal jānonāk uz baltās strīpas – motokrosists Pauls Jonass ar nepacietību gaida pasaules čempionāta posmu šonedēļ Ķegumā. Līdzšinējos piecos posmos viņu daudz vajājušas veselības likstas, taču par spīti tam vairākas reizes izdevies uzspīdēt, un pēc pieciem posmiem MXGP klases kopvērtējumā Pauls ir trīspadsmitais.

Pauls Jonass vakar vēl aizvadīja treniņu savā bāzes valstī Beļģijā, kur kopš iepriekšējā posma ar “Husqvarna” komandu daudz testējuši jauno motociklu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nedaudz vairāk izpratām, pie kā jāpiestrādā, veicām nelielus uzlabojumus amortizācijai. Ķegumā redzēsim, kāds būs efekts, jo sacensībās motocikls vienmēr uzvedas citādi. Šķiet, ka ir labāk, lai gan nav perfekti. Vēl cenšos aprast ar moci, šis ir pilnīgi jauns modelis, un gan man, gan komandai jāizprot niansītes. Ir reizes, kad esmu bijis ļoti apmierināts ar tehniku, bet arī tādas, kad īsti ne,” “Latvijas Avīzei” stāsta Pauls Jonass.

Kā šobrīd ar veselību?

P. Jonass: Pēc iepriekšējā posma biju pie daktera, uztaisījām analīzes, izrādījās, ka ir vēdera vīruss. Iespējams, jau no Argentīnas kaut kas iekšā sēdēja un pie slodzēm izleca ārā, tas ļoti ietekmēja, nebija spēka. Pāris dienas atpūtos, tagad neteikšu, ka viss ir pilnīgi kārtībā, bet ar katru dienu jūtos labāk, nedēļas nogalei būšu gatavs par simts procentiem.

Pašā labākajā formā gan neesmu, vēl vajag savākt stundas uz motocikla, taču domāju, ka būšu gatavs cīnīties par augstu vietu.

Vai pirms sezonas operētā roka vairs nesagādā problēmas?

Brīžiem var just, ir nedaudz stīvāka, kustību amplitūda nav tik liela kā otrai rokai, bet braucot īpaši netraucē. Jāatgūst pilnībā spēks. Brīžiem nedaudz īd, taču tas ir sīkums.

Ķegumā mērķis ir pjedestāls?

Protams! Katru reizi, stājoties uz starta, mērķis ir pjedestāls, un īpaši mājas posmā. Cerams, ka būs daudz līdzjutēju, pirmā reize pēc kovida bez ierobežojumiem. Ceru ieraudzīt daudz Latvijas karogu, tas dod papildu enerģiju.

Par spīti tam, ka no pirmssezonas gatavošanās plāna nesanāca gandrīz nekas, trīs braucienos esi finišējis sešniekā. Tevi pašu tas pārsteidza?

Argentīnā, kur startēju pēc rokas traumas, tas bija pārsteigums. Pēc tam – ne, jo zinu, uz ko esmu spējīgs. Ja jūtos labi, tad varu braukt ātri, šobrīd pietrūkst braucienu, lai visu maču varētu būt maksimālajā ātrumā un konkurēt ar visiem līderiem. Domāju, ka sezonas vidū vai beigās būšu gatavs.

Argentīnā pusi brauciena biji līderis, bet tad kriti.

Pieļāvu nelielu kļūdu. Pats biju pārsteigts, ka līdz tam jutos tik labi. Pēc kritiena pienskābes iesitās muskuļos, un bija sarežģīti pabraukt.

Reklāma
Reklāma

Bez līderiem

Savainojumu dēļ šosezon nav startējuši un arī Ķegumā neredzēsim iepriekšējā gada pasaules čempionu Džefriju Herlingu un vicečempionu Romēnu Fevri.

MX2 klasei Ķegumā pieteicies Mairis Pumpurs, Eiropas čempionāta “Open” klasē startēs Rauls Blumfelds, bet 125 kubikcentimetru klasē – Kārlis Reišulis, kurš kopvērtējumā pēc diviem posmiem ir trešais, Jānis Reišulis, Uldis Freibergs, Tomass Šaicāns, Roberts Lūsis, Mārtiņš Platkēvičs un Markuss Kokins.

SAISTĪTIE RAKSTI