Kultūra
Mūzika un deja

Jūrmalā uzstāsies Andrejs Osokins un “Maskavas virtuozi”0

Foto – Leta/Edijs Pālens

4. jūlijā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē notiks vienīgais pasaulslaveno mūziķu – pianista Andreja Osokina un “Maskavas virtuozu” solistu kamermūzikas koncerts Latvijā. Koncertā piedalīsies arī jaunais vijoļvirtuozs Daniils Bulajevs.

Koncerta programmu mūziķi veidojuši īpaši Dzintaru Mazās koncertzāles izcilajai akustikai. Tajā skanēs brīnumskaistā kamermūzikas pērle – Franča Šūberta “Foreļkvintets”, tango meistara Astora Pjacollas “Gadalaiki” un itāļu galantā klasiķa Luidži Bokerīni stīgu kvintets.

“Liels prieks, ka ar “Maskavas virtuozu” solistiem satiksimies tieši Dzintaru koncertzālē – vietā, kur šovasar man paredzēti jau trīs ļoti nozīmīgi koncerti! Vienmēr esmu apbrīnojis Vladimira Spivakova vadītā “Maskavas virtuozu” orķestra enerģiju un daudzveidīgo, neparasto repertuāra izvēli.” – par gaidāmo sadarbību atklāj pianists Andrejs Osokins. Zīmīgi, ka Andrejs Osokins Dzintaru koncertzālē šovasar atskaņos trīs dažādas koncertprogrammas – jūnijā kopā ar brīnišķīgo operdīvu Marinu Rebeku tiks atskaņotas Rahmaņinova romances un prelūdijas, jūlijā notiks, nu jau par tradīciju kļuvušais, “Trīs Osokinu” koncerts Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē, bet pirms tam, 4. jūlijā, izskanēs izsmalcinātas kamermūzikas koncerts kopā ar “Maskavas virtuozu” solistiem skaistajā Mazajā zālē.

Koncerta idejas autors ir viens no atpazīstamākajiem kontrabasistiem pasaulē – Grigorijs Kovaļevskis. Mūziķis sadarbojies ar tādiem pasaules mūzikas grandiem kā Svjatoslavs Rihters, Dāvids Oistrahs, Jehūdi Menuhins, Natālija Gūtmane, Jevgeņijs Kisins. Pirmatskaņojis Dmitrija Šostakoviča, Alfrēda Šnitkes un Sofijas Gubaiduļinas skaņdarbus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.