Foto: Freepik

Kā atbrīvoties no dūmu smakas mājoklī un auto? 0

Neatkarīgi no tā, vai īrējat vai esat iegādājies mājokli, kurā iepriekšējie īpašnieki mēdzuši smēķēt, vai arī esat nopircis lietotu automašīnu, kas smaržo pēc pelnu trauka, cigarešu dūmu smaka ir ļoti nepatīkama. Var paiet ļoti ilgs laiks, līdz nejaukais smārds izzudīs.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
Lasīt citas ziņas

Arī piededzināts ēdiens var radīt ilgstoši nezūdošu, nejauku dūmu smaku. Jūs varat mēģināt to maskēt ar dažādiem gaisa atsvaidzinātājiem vai aromātiem, taču tas smārdu tikai nomāks vai padarīs vēl neciešamāku. Tomēr ir dažas vienkāršas metodes, kas var palīdzēt no tās atbrīvoties.

1. Āboli

Āboli ļoti labi absorbē smakas. Sagrieziet ābolu uz pusēm un novietojiet abas pusītes telpā, kas ož pēc dūmiem. Atstājiet tās tur uz nakti.

2. Etiķis

CITI ŠOBRĪD LASA

Atveriet logu un pārliecinieties, ka telpās, kurā grasāties cīnīties ar dūmu smaku, neatrodas mājdzīvnieki vai mazi bērni, jo etiķa smarža ir kodīga. Uz plīts novietojiet katlu un piepildiet to ar etiķi. Uzkarsējiet to līdz vārīšanās temperatūrai.

Ļaujiet etiķa garaiņiem izplūst pa visu māju. Tie neitralizēs dūmu smaku. Varat sajaukt glāzi etiķa ar diviem litriem silta ūdens un izmantot to, lai mazgātu mēbeles, grīdu un sienas, telpā kurā nelāgi ož. Vai arī jūsu drēbes smird pēc dūmiem? Izmazgājiet tās etiķūdenī. Tas smaku noņems.

3. Soda

Soda ir ideāls risinājums paklāju, auduma dīvānu un automašīnas salona tīrīšanai. Uz smirdošās virsmas bagātīgi uzkaisiet sodu un atstāj uz 12 līdz 24 stundām. Pēc tam vienkārši sasūciet sodas paliekas ar putekļusūcēju. Vai smarža joprojām nedaudz jūtama? Atkārtojiet procesu. Cepamā soda absorbēs smakas un mitrumu.

4. Kafija

Pēc kafijas pagatavošanas izžāvējiet pārpalikušos kafijas biezumus un salieciet mazās bļodiņās. Novietojiet šos kafijas trauciņus dažādās vietās mājoklī vai automašīnā, kur nelāgi ož. Nomainiet kafiju ik pēc 24 stundām, un dūmu smaka pamazām pazudīs. Kafijas biezumi absorbēs nelabo smārdu.

5. Amonjaks

Ja neviens no iepriekšējiem risinājumiem nelīdz, var izmantot amonjaku. Jā, arī amonjaks ļoti specifiski ož, taču šis aromāta izzūd krietni ātrāk, nekā dūmu. It īpaši, ja dūmi tiešām pamatīgi iesūkušies mājas sienās, grīdā un mēbelēs.

Ja plānojat izmantot šo metodi, izmantojiet mutes aizsegu vai respiratoru un pārliecināties, ka telpā nav mājdzīvnieku un bērnu. Sajauciet vienu glāzi amonjaka ar četriem litriem ūdens, un izmantojiet to grīdas, sienu un griestu mazgāšanai.

Reklāma
Reklāma

Ja šķiet, ka amonjaka smaka ir par intensīvu, tās neitraližēšanai var izmantot dzeramo sodu, ko izkaisa pa telpu – pēc pāris stundām smaka būs zudusi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.