Praktiski
Mājas

Kā efektīvi un gudri “atsvaidzināt” vasaras māju?0

Publicitātes foto

Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Ierobežojumi, kas bija noteikti ārkārtas stāvokļa laikā, un bažas par Covid-19 izplatību ir mainījuši Latvijas iedzīvotāju vasaras plānus.

Aptaujā noskaidrots, ka trešā daļa (33%) iedzīvotāju ir atcēluši plānotos ceļojumus un piektā daļa plāno pavadīt atvaļinājumu laukos vai vasarnīcā.

Taču gandrīz puse no tiem, kam ir sava vasarnīca vai lauku māja, atzīst – apstākļi tur nav īsti piemēroti dzīvošanai.

“Spriežot pēc aptaujas rezultātiem, cilvēki vēlas vispirms veikt remontu un sakārtot vidi. No mēbelēm vairākums vispirms vēlētos iegādāties āra mēbeles (16%) vai skapjus un plauktus (13%). Desmitā daļa respondentu plāno iegādāties arī apgaismojuma risinājumus un interjera priekšmetus,” zina teikt IKEA Latvija Interjera dizaina nodaļas vadītājs Dariuss Rimkus.

Vispirms jāveic revīzija, lai saprastu, kas no esošā vēl ir pietiekami labā stāvoklī un var noderēt. Atbrīvojoties no nevajadzīgā, kļūs redzams, kādi papildinājumi nepieciešami.

Jāieplāno vieta atpūtai, mantu glabāšanai un ēdiena gatavošanai. Virtuvi var iedalīt gatavošanas zonā, glabāšanas zonā un ēdamzonā. Jāizvērtē, vai vasaras mājā ir pietiekami labs apgaismojums, lai varētu ērti pavadīt laiku arī telpās. Vieglākais veids, kā atsvaidzināt apgaismojuma sistēmu, ir nomainīt kvēlspuldzes pret gaišākām un ekonomiskākām LED spuldzēm.

Saistītie raksti

Lieti noder lampas, kas darbojas ar baterijām. Pat vismazāko vasaras mājiņu var padarīt šķietami plašāku, ja mantu glabāšanai izmanto vietu pie sienām. Pieliekot dažus plauktus un stieņus ar pakaramajiem, varēs viegli atbrīvot grīdu un darba virsmu.

Vasaras mājas platību var palielināt uz terases rēķina. Ar saliekamu galdu un krēsliem var ātri radīt vietu maltītei svaigā gaisā, bet no plauktiem un ratiņiem izveidot pārvietojamu āra virtuvi. Uzmanība jāpievērš tam, lai izraudzītās mēbeles būtu piemērotas lietošanai ārā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli?
Intervija 37 minūtes
IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
6 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
5 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Viens gan ir jāsaprot – vīrusi neatnāk, lai mūs tikai pabaidītu, tie atnāk uz palikšanu
3 stundas