Veselam
Uzturs

Bulciņu nācija? Atklāj, cik bieži latvieši ēd baltmaizi0

Foto EPA/LETA

Vairums jeb 60% iedzīvotāju Latvijā baltmaizi ēd vairākas reizes nedēļā vai katru dienu, liecina maizes ražotāja “Fazer Latvija” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktais pētījums par baltmaizes ēšanas paradumiem.

Tajā noskaidrojies, ka 34% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju baltmaizi ēd vairākas reizes nedēļā. Savukārt 26% aptaujāto baltmaizi kādā no maltītēm iekļauj katru dienu.

Visvairāk baltmaizi iecienījuši Latgalē – tur baltmaizi katru dienu vai vairākas reizes nedēļā patērē aptuveni 74% iedzīvotāju, savukārt, Zemgalē un Kurzemē 60% iedzīvotāju. Turpretī, nedaudz mazāk baltmaizi ikdienā uzturā iekļauj vidzemnieki – 30% no iedzīvotājiem baltmaizi izvēlas ēst katru dienu vai 24% vairākas reizes nedēļā.

Aptaujas dati rāda, ka baltmaizi visvairāk esam iecienījuši ēst tieši brokastīs – tā atzīst 61% respondentu, savukārt, 19% no aptaujas dalībniekiem atzīst, ka baltmaizi labprāt ēd jebkurā ēdienreizē. Vakariņās baltmaizi visvairāk ir iecienījuši rīdzinieki (12%) un vidzemnieki (11%).

LA.LV Aptauja

Vai tev garšo baltmaize?

  • Jā, ēdu katru dienu
  • Ēdu pāris reizes nedēļā
  • Atļaujos tikai brīvdienās un svētkos
  • Nē, baltie milti nav veselīgi

Saistītie raksti

Vakariņu laikā baltmaizi visvairāk nesmādē vīrieši – 11% labprāt redz uz sava vakariņu galda arī baltmaizes šķēli, turpretī sievietes vakariņās baltmaizi iecienījušas retāk – vien 7% no respondentēm.

Pētījums par baltmaizes ēšanas paradumiem veikts pēc “Fazer Latvija” pasūtījuma, sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”. Pētījumā kopumā piedalījušies 500 respondenti no 18-74 gadu vecumam. Pētījums veikts laika posmā no 2020.gada 9.-12.jūnijam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IJ
Ieva Janelsiņa
Kultūra
Jaunā teātra sezona ir klāt. Ar kādām prasībām tagad jārēķinās skatītājiem?
Speciālreportāža 2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Baltkrievijā dzīvību zaudējis protestētājs, vairāki desmiti ievainoti
4 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Mūžībā devies rakstnieks un publicists Artūrs Snips
44 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Publiskoti oficiālie Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultāti
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kā atšķiras un sakrīt krievvalodīgo interešu aizstāvju viedokļi? Priekšvēlēšanu duelī “Cīņa par Rīgu” Inna Djeri un Jānis Kuzins 1
1 stunda