Latvijā
Politika

Kā balsojām. Atskats uz vēlēšanu dienas galvenajiem notikumiem0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Evija Trifanova/LETA

Sestdien no 7.00 rītā līdz 20.00 vakarā notika balsošana 13.Saeimas vēlēšanās.

22.42 – Policija savelk galus

Policijas bilance vēlēšanās: saņemti 32 ziņojumi par aģitācijas pārkāpumiem, aizturētas septiņas personas.

Vairāk lasiet šeit.

20.47 – Balsošana beigusies, balsu skaitīšana sākusies

Balsošanas urnu atvēršana un balsu skaitīšana Rīgas 75.vēlēšanu iecirknī Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā. Foto: Karīna Miezāja.

19.00 – DP saņem 70 signālus

Drošības policija saņēmusi vairāk nekā 70 tā dēvētos signālus par iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, kā arī par citiem ar vēlēšanu norisi saistītiem iespējamiem pārkāpumiem.

Vairums signālu uz šo brīdi jau ir pārbaudīti un informācija nav apstiprinājusies, vienlaikus vairākos gadījumos informācijas pārbaude vēl nav noslēgusies.

Līdz šim neviens kriminālprocess nav uzsākts.

18.45 – Uzbrukums “draugiem.lv” nav ietekmējis valsts drošību

Kiberuzbrukums sociālā tīkla “draugiem.lv” mājaslapai nav ietekmējis valsts drošību un vēlēšanu procesu, aģentūrai LETA norādīja informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” vadītāja vietnieks Varis Teivāns.

18.35 – Balso ātrās palīdzības mašīnā

Kādam sirmgalvim šodien ļauts novēlēt ātrās palīdzības automašīnā, aģentūrai LETA apliecināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Pie kunga vienlaikus bija ieradušies gan mediķi, gan vēlēšanu komisijas locekļi.

Kopumā no mediķu skatupunkta vēlēšanu diena līdz šim aizvadīta mierīgi, tomēr plašāku informāciju dienesta pārstāvji varēs sniegt tikai no rīta.

17.43 – Iepērkas un balso

13.Saeimas vēlēšanās sestdien Rīgā līdz plkst.16 lielākā vēlētāju aktivitāte bija 117.vēlēšanu iecirknī, kas izvietots tirdzniecības centrā “Spice” – šajā iecirknī nobalsojuši 2225 vēlētāji, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

FOTO, kā balsoja Rīgas mikrorajonos un lielveikalā “Domina”, varat aplūkot šeit.

17.43 – Vairāk neizlēmušo, mazāk balsojušo

13.Saeimas vēlēšanu apmeklētību būtiski ietekmē vēlētāju neizlēmība, kas šogad, salīdzinājumā ar 12.Saeimas vēlēšanām, ir lielāka, aģentūrai LETA sacīja tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra “SKDS” vadītājs Arnis Kaktiņš.

Viņš atzīmēja, ka, salīdzinot ar iepriekšējām parlamenta vēlēšanām, šogad vēlētāju aktivitāte ir zemāka, kas “vedina domāt, ka vēlēšanu noslēgumā būs arī mazāks balsstiesīgo skaits, kas aizgājis balsot”.

17.29 – Pēc 17.00 “Draugiem.lv” atjauno darbību

Vairāk par kiberuzbrukumu populārajai saziņas vietnei lasiet šeit.

16.45 – Līdz 16.00 piedalījušies teju 40%

Saeimas vēlēšanās līdz plkst.16 nobalsojuši 39% vēlētāju; aktivitāte mazāka nekā iepriekšējās vēlēšanās.

Vairāk lasiet šeit.

16.20 – DP saņēmusi 50 signālus par iespējamu balsu pirkšanu, kriminālprocesu vēl nav

15.40 – Mūsējie balso arī misijā Afganistānā

15.30 – Kā balsoja partiju līderi

Foto: Sintija Zandersone/LETA, Evija Trifanova/LETA, Ieva Leiniša/LETA, Zane Bitere/LETA.

Pēc 13.Saeimas vēlēšanām ceru uz Latvijas labklājības uzlabošanos, aģentūrai LETA pēc nobalsošanas pastāstīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Viņš pauda, ka pēc šīm Saeimas vēlēšanām būs gaidāmas pārmaiņas, un cilvēki varēšot lepoties arī ar to, ka “mums nav nacionālisti pie teikšanas ne no vienas puses”.

Vaicāts, kādu atbalstu no vēlētājiem sagaida politiskā partija “Saskaņa”, Ušakovs atzīmēja, ka vairs prognozes nevēlas paust. Jautāts, vai “Saskaņa” ir darījusi pietiekami, lai pārliecinātu Latvijas iedzīvotāju balsot par viņiem, Ušakovs atzina, ka to rādīs rītdienas rezultāti.

Partiju apvienības “Jaunā Vienotība” (JV) līderi pārliecināti par stabilu pozīciju 13.Saeimas vēlēšanās, aģentūrai LETA sacīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis, apvienības premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš un Saeimas deputāts Andrejs Judins.

Tostarp Dombrovskis, kurš ir arī JV kandidāts eirokomisāra amatam uz nākamo termiņu, aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka partija gūs panākumus šajā vēlēšanās. “Spriežot pēc tā, ka jau iepriekšējās dienās bija liels balsotāju skaits, pieļauju domu, ka šogad varētu būt salīdzināmi laba vēlētāju aktivitāte. Vēlētāji zina, kāds ir valsts stratēģiskais virziens, kurp tā virzīsies, un pilsoņi vēlēsies šajā jomā paust savu viedokli,” viņš teica.

15.15 – Kučinskis nobalso Ikšķilē

Latvijas iedzīvotājiem ir jāpiedalās vēlēšanās, nevis jāvēro valstī notiekošais no malas, žurnālistiem sestdien atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Vairāk lasiet šeit.

14.23 – Vēlēšanu dienā uzlauzts Draugiem.lv, attēli un mūzika slavina Krieviju

Sestdien pēcpusdienā sociālā tīkla Draugiem.lv lietotāji, cenšoties ieiet savos profilos, pamanīja, ka tur atrodami lieli attēli ar uzrakstiem krievu valodā un tiek atskaņota mūzika, kas atgādina PSRS un Krievijas himnu.

Vairāk lasiet šeit.

13.30 – Mārupes novada domē nobalso Saeimas spīkere Ināra Mūrniece

Pusdienlaikā iecirknī Mārupes novada domē nobalsoja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA). Balsot Mārupē, nevis pie savas dzīvesvietas Rīgā, viņa izvēlējusies, jo šis ir Rīgai tuvākais Vidzemes vēlēšanu apgabala iecirknis.

Vairāk lasiet šeit.

12.50 – Drošības policija pārbauda informāciju, kriminālprocesu vēl nav.

Drošības policija ir apkopojusi dienesta rīcībā esošo aktuālo informāciju saistībā ar 13. Saeimas vēlēšanu norisi. Kopumā DP ir saņēmusi vairāk nekā 20 tā dēvētos signālus par iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, kā arī par iespējamu vēlēšanu rezultātu viltošanu, īsi pēc pusdienlaika portālu LA.lv informēja Drošības policija.

Informācija apkopota par laika posmu pirms vēlēšanām, kā arī šodien, vēlēšanu dienā līdz pulksten 12.00. Vairāki signāli uz šo brīdi jau ir pārbaudīti un informācija nav apstiprinājusies, vienlaikus vairākos gadījumos informācijas pārbaude vēl nav noslēgusies. Līdz šim neviens kriminālprocess nav uzsākts, ziņo DP.

Vairāk lasiet šeit.

12.30 – 22% jau nobalsojuši

Līdz pusdienlaikam kopumā nobalsojuši 22% vēlētāju, aktivizējas Kurzeme.

Vairāk lasiet šeit.

11.45 – pie Rīgas 120.iecirkņa gara rinda

Īsi pirms pusdienlaika gara rinda veidojās pie Rīgas Angļu ģimnāzijas, kur iekārtots Rīgas 120. vēlēšanu iecirknis.

Foto: Ģirts Zvirbulis

10.45 – Kartes ir, apliecības nav

Vairāki iedzīvotāji vēlēšanu iecirkņos ieradušies ar elektroniskās identifikācijas kartēm (eID), bet bez vēlētāju apliecības, tādējādi viņiem nācies iet prom nenobalsojušiem, noskaidroja aģentūra LETA.

9.45 – Vējonis jau nobalsojis

Piesaucot negaidīto “Breksita” balsojumu Lielbritānijā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina visus iedzīvotājus atdot savu balsi 13.Saeimas vēlēšanās. Vairāk lasiet šeit.

9.25 – stundas laikā nobalso 1,25%

Pirmajā stundā kopš vēlēšanu iecirkņu atvēršanas vēlēšanās piedalījušies jau 1,25% jeb 19 290 vēlētāj no 1 548 100 balsstiesīgajiem, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Vairāk par aktivitāti lasiet šeit.

Foto: Zane Bitere/LETA

8.45 – Jaunzēlandē pietrūkst biļetenu

Jaunzēlandē izvietotajā 13.Saeimes vēlēšanu iecirknī negaidīti lielās aktivitātes dēļ pietrūkuši biļetenu komplekti un aploksnes, tomēr, sazvanoties ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāju Arni Cimdaru, situācija atrisināta, aģentūrai LETA pastāstīja Jaunzēlandes Vēlēšanu komisijas vadītāja Gita Meiere Nestecka.

Jaunzēlandē izvietots viens Saeimas vēlēšanu iecirknis un tas atrodas Ziemeļu salas lielākajā pilsētā Oklandē.

Meiere Nestecka pastāstīja, ka komisijai nav precīzu datu par to, cik balsstiesīgo latviešu pašreiz atrodas Jaunzēlandē, bet parasti uz saviesīgiem pasākumiem ierodas aptuveni 50 līdz 60 cilvēki.

Šodien bijis gaidīts, ka vēlēt ieradīsies ne vairāk kā 20 cilvēki, tāpēc arī vēlēšanu biļetenu komplekti un aploksnes bija atsūtītas 20. Negaidīti līdz plkst.18 pēc vietējā laika balsot ieradušies 38 cilvēki.

7.50 – iecirkņi Latvijā atveras bez starpgadījumiem

CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka visi vēlēšanu iecirkņi tika atvērti laikus un nav saņemta informācija par kādiem sarežģījumiem.

7.40 – pirmie vēlētāji jau rindā pirms atvēršanas

Vairāki iedzīvotāji izmanto izdevību 13.Saeimas vēlēšanās savu balsi atdot jau rīta agrumā – dažiem šodien jādodas uz darbu, citi pa dienu jau saplānojuši atpūtas braucienus, novēroja aģentūra LETA.

Pie Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, kurā izvietots 3. un 75.vēlēšanu iecirknis aģentūra LETA vēl pirms iecirkņu atvēršanas sastapa astoņus cilvēkus. Kāda jauna sieviete pastāstīja, ka viņa ieradusies tik agri, jo šodien jāstrādā.

Pie iecirkņa, kas atrodas Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā, pirms tā atvēršanas gaidīja divas sievietes, kuras aģentūrai LETA skaidroja, ka tik agri ieradušās, jo viņām paredzēta ekskursija un citā laikā nepaspēs. Dāmas aktīvi taisīja pašbildes pie vēlēšanu iecirkņa zīmes. Tāpat viņas uzreiz pārliecinoši atbildēja, kā ir izlēmušas, par ko balsot.

Tikmēr pie Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas, kurā 4.vēlēšanu iecirknis, īsi pirms tā atvēršanas valdīja klusums. Vietām Vecrīgā gan varēja redzēt jauniešu barus, tomēr viņi atradās pie vēl atvērtajiem bāriem.

Arī Torņkalnā, pie iecirkņa, kas izvietots Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, gaidītāju pirms plkst.7 nebija. Varēja vien manīt ierodamies iecirkņa darbiniekus.

Saistītie raksti

Savukārt 132.iecirkņa Rīgas 2.slimnīcā atvēršanu gaidīja divi cilvēki. Kāda sieviete aģentūrai LETA pastāstīja, ka atnākusi tik agri, jo jādodas uz darbu. Viņa uzskata, ka šajās vēlēšanās neesot par ko atdot balsi, tāpēc viņa izvēlējusies “mazāko ļaunumu”. Tāpat sieviete aizrādīja vēlēšanu iecirkņa vadībai, ka, izejot no tā telpām, nav atkritumu urnas, kur izmest neizmantotos biļetenus. Iecirkņa darbinieki to ņēma vērā un sarūpēja atkritumu urnu.

Šī iecirkņa komisijas vadītāja Inga Priede pastāstīja, ka parasti vēlēšanās rīta agrumā drūzmēšanās šajā iecirknī nenotiek. Tāpat viņa stāstīja, ka konkrētajā iecirknī vēl nav pieteicies neviens novērotājs, tomēr tie tiek gaidīti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
JKP biedri apliecina uzticību Bordānam 1
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ušakovs izsakās, kam jābūt “Saskaņas” līderim Rīgas domes vēlēšanās
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Draudēja un prasīja kailfoto bērnam: atklātībā nāk gadījums Cēsu pusē
14 stundas

Lasītākie raksti

SM
Signe Mengote
Latvijā
Mobings skolas laikā traumējis, nevis norūdījis. Stāsti par sekām, ko izjūt joprojām 2
15 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
KARTE. Novados reģistrē elektrotīkla bojājumus
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 2
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Glābējiem ziņo par vēja nolauztiem kokiem un bojātiem jumtiem
13 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Štelmahers pirms Bulgārijas sastāvu nemaina
9 stundas