Latvijā
Politika

DP saņēmusi 50 signālus par iespējamu balsu pirkšanu, kriminālprocesu vēl nav0

Foto: Zane Bitere/LETA

(Atjaunots teksts 16.20)

Drošības policija ir apkopojusi dienesta rīcībā esošo aktuālo informāciju saistībā ar 13. Saeimas vēlēšanu norisi. Kopumā DP ir saņēmusi aptuveni 50 tā dēvētos signālus par iespējamu prettiesisku vēlētāju ietekmēšanu, kā arī par iespējamu vēlēšanu rezultātu viltošanu, sestdien pēc 16.00 portālu LA.lv informēja Drošības policija.

Informācija apkopota par laika posmu pirms vēlēšanām, kā arī šodien, vēlēšanu dienā līdz pulksten 16.00. Vairums signāli uz šo brīdi jau ir pārbaudīti un informācija nav apstiprinājusies, vienlaikus vairākos gadījumos informācijas pārbaude vēl nav noslēgusies. Līdz šim neviens kriminālprocess nav uzsākts.

DP pateicas visiem, kuri līdz šim ir informējuši dienestu par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu laikā. DP garantē informācijas avota konfidencialitāti.

DP atgādina, ka par apzinātu prettiesisku kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus vai tikt ievēlētai, ir paredzēta kriminālatbildība.

Par nelikumīgu atzīstama rīcība, ja kavēšana brīvi realizēt tiesības vēlēt notikusi, lietojot vardarbību, viltu, draudus, uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā.

Tāpat Krimināllikumā ir noteikta atbildība par apzinātu balsu nepareizu saskaitīšanu, kā arī par apzinātu aizklātas balsošanas pārkāpšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona vai vēlēšanu komisijas loceklis.

Tāpēc DP aicina Latvijas iedzīvotājus informēt DP (tālr.: 67208964; e-pasts: dpdd@dp.gov.lv jebkurā diennakts laikā) par gadījumiem, kad personai ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli un nemateriāli labumi par viņas balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle.

Vienlaikus aicina informēt DP arī par gadījumiem, kad pastāv aizdomas par vēlēšanu komisijas locekļa iespējamām pretlikumīgām darbībām, piemēram, apzināti nepareizu balsu saskaitīšanu par labu kādai partijai vai deputāta kandidātam.

Saistītie raksti

Iespēju robežās aicina personas, kurām ir šāda veida informācija, fiksēt pēc iespējas precīzākas iespējamo pārkāpumu detaļas, veikt iespējamo pārkāpumu foto, video vai audio fiksēšanu. DP garantē informācijas avota konfidencialitāti.

Vienlaikus DP pateicas visiem, kuri ir informējuši dienestu par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu laikā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Alūksnē pamatapmācības nometni pabeidz 50 jaunie zemessargi
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Novada mērs: Līvānu iekļaušana citas pašvaldības sastāvā netiks pieļauta
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Divu nedēļu laikā aizdomās par kukuļņemšanu aizturēti četri policisti
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Rokasspiediens “Baltijas ceļam”. Kā svarīgās liecības tiek glabātas un nodotas nākamajām paaudzēm
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Par kukuļdošanu Jūrmalas mēra vēlēšanās notiesātais Milušs no Latvijas esot aizmucis kravas auto slēpnī
1 stunda
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Veiksmes vējš nelaimes kuģa burās. Saruna ar rakstnieku Aivaru Kļavi
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Raidījums: ECB un “PNB bankas” aprēķini par bankas aktīviem būtiski atšķīrušies
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Pirmdien karstums pieņemsies spēkā
3 stundas