Foto: Shutterstock

Kā dobēs “pasteidzināt” sēklu uzdīgšanu? 0

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
“Ceru, ka nepiečurāja jums mašīnu!” Cilvēki “sadodas rokās”, sniedzot palīdzību ceļmalā gulošam vīram, taču mediķi ir jāgaida pārāk ilgi 80
Lasīt citas ziņas

Lai lielā puķudobē iesētās sēklas agrāk uzdīgtu, uz dobes uzklāj balto agrotīklu. Tas saglabās mitrumu un siltumu augsnē.

Lai vējš neaizpūstu, gar malām un ik pa gabalam uzliek akmeņus. Turklāt, ja ir šāds segums, aizliegums skraidīt pa lielo placi būs saprotamāks gan maziem bērniem, gan mājdzīvniekiem. Kamēr vēl puķu snīpji nav redzami vai ir pavisam maziņi, var laistīt, agrotīklu nenoņemot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Agrotīklu tur pa rokai līdz brīdim, kad beigsies nakts salnas. Lai segums neskartos pie lapām, vienkāršākais veids ir vienmērīgi sadurt dobē mietiņus, garākus par pašiem augiem (agrotīkls balstīsies uz mietiņiem).

Kliņģerītes, puķuzirnīši, lavateras un citas ar sēklu dobēs sētās puķes spēj izturēt pat nelielus mīnusus, taču pēdējos gados maijā salnas ir pārāk bargas, un tad segt vajag. Noteikti piesegumu vēsās naktīs vēlas puķes, kas ir pārejas periodā, – izaudzētas ar dēstu un tikko iznestas dārzā no mīlīgā siltumnīcas klimata.

SAISTĪTIE RAKSTI