Puķuzirnīši!

Vai puķuzirnīšiem jānokniebj galiņi? Skaidro puķkopis 0

Pievieno LA.LV

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Lietas, ko ārvalstu tūristi apbrīno Latvijā – mēs paši pie tām jau esam pieraduši
Kokteilis
“Mani satrauc nostāšanās tumsas pusē” – Raimonda Paula mazmeitas pārdomas par valodām Latvijā uzkurina emocijas
Kokteilis
Paši izdarīs, atrisinās un tiks galā: nosauktas zodiaka zīmes, kas nelūdz palīdzību pat tad, kad tā nepieciešama
Lasīt citas ziņas

“Vai puķuzirnīšiem vajag nokniebt galiņus?” – jautā Astra Bauskā.

“Skaisti ziedēs gan galotņoti, gan negalotņoti puķuzirnīši,” skaidro puķkopis Mārtiņš Maltenieks. Savā dārzā viņš puķzirnīšu kolekcijai dēstus audzē ar stādu un galotņo. To dara, nokniebjot galotnīti un atstājot divus lapu pārus. Tad straujāk veidosies sāndzinumi. Tieši uz tiem veidojas ziedi, nevis uz garā, taisnā, centrālā dzinuma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču nereti puķu mīļotājiem ir psiholoģiski grūti kaut ko nokniebt mazajam audziņam. Puķkopis mierina, ka arī negalotņoti puķuzirnīši izdzīs sāndzinumus, tikai vēlāk nekā galotņotie. Skaisti ziedēs visi.

Lai ziedēšana būtu krāšņa un ilgstoša, noziedējušos ziedus nogriež, lai neveidojas sēklas.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI