Foto-js-photo/Fotolia

Kā pierādīt alimentus, ja tie nav oficiāli noformēti: skaidro advokāts 0

“Praktiskais latvietis”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Lasīt citas ziņas

“Kā pierādīt, ka esmu maksājis bērnam uzturlīdzekļus (vai juridiski skaitās, ka esmu tos maksājis), ja tie nav bijuši oficiāli noformēti?” – jautā Arnis no Rīgas.

Veicot uzturlīdzekļu samaksu ar pārskaitījumu uz kontu, svarīgi pareizi maksājuma mērķī norādīt, ka tie ir uzturlīdzekļi bērnam, kuram bērnam un par kādu laika periodu. Pat, ja starp bērna vecākiem vienošanās nav rakstiski noformēta, šie maksājumi tiks juridiski uzskatīti par uzturlīdzekļu maksājumiem, ko būs viegli pierādīt ar bankas konta izdrukām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vienkārši naudas ieskaitījumi, īpaši, ja bērna vecāki nav precējušies, var tikt uzskatīti par cita veida maksājumiem, jo iespējams, ka starp bērna vecākiem pastāv arī kādas citas mantiska rakstura attiecības. Šajā gadījumā to, vai šādi maksājumi uzskatāmi par uzturlīdzekļiem, vērtēs tiesa,” skaidro zvērināta notāre Ilze Roze.

Ja uzturlīdzekļi tiek samaksāti skaidrā naudā, nepieciešams katru reizi rakstiski to apliecināt par konkrēto laika periodu un to saņemšanu. Tas kalpos kā pierādījums, ka uzturlīdzekļi tiešām ir maksāti. Pretējā gadījumā atliek paļauties uz otras puses godaprātu, ka šis fakts vēlāk netiks noliegts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.