Peoniju ziedēšanas laiks Salaspils Botāniskajā dārzā

Kad ir pēdējais laiks peoniju stādīšanai? Vēl var paspēt! 2

Kad ir pēdējais laiks peoniju stādīšanai? Vai var lietot kūtsmēslus? Jautā Ilze Ikšķilē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lasīt citas ziņas

“Piemērotākais laiks peoniju stādīšanai ir septembra otrā puse, bet, ja pieturas labs, saulains laiks un peoniju lapas vēl ir zaļas, var stādīt līdz pirmajam salam. Peonijas esmu stādījusi arī īsi pirms Ziemassvētkiem, jo ļoti vēlu pienāca sūtījums no ASV. Lai augi neciestu kailsalā, katram vēlajam stādījumam uzbēru pusspaini neitralizēta kūdras substrāta, kam pievienoti mikroelementi un pH reakcija ir 6,5. Var piesegt arī ar egļu zariem, taču tie birdina skujas, paskābinot zemi, un tas peonijām nepatīk,” stāsta peoniju kolekcionāre Dzintra Jurevica.

Stādīšanai puķkope iesaka bedri rakt divu lāpstu dziļumā (50–60 cm) un 40–45 cm diametrā. To aizpilda ar ļoti labu divgadīgu kompostu, kas sajaukts ar dolomītmiltiem (tos var aizstāt ar lapu koku pelniem), nedaudz slieku zemes (biohumusa) un granulēta, lēni šķīstoša minerālmēslojuma ar NPK 12–14–16 vai 18–12–12.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piemēram, peoniju audzētāja šim nolūkam izmanto Novatec classic mēslojuma granulas, jo tām pievienota speciāla viela, kas palēnina slāpekļa izšķīšanu, tāpēc tas mazāk izskalojas. Ja nav pieejams komposts, var izmantot labi satrunējušus kūtsmēslus, bet tad virs tiem jāuzber parastas augsnes kārta, kas norakta no stādbedres sāniem.

Peoniju saknes nekādā gadījumā nedrīkst saskarties ar kūtsmēsliem!

Labam stādam jābūt ar 2–3 resnajām barības saknēm un 3–4 atjaunošanās pumpuriem. Kad cers sadalīts, stādu ņem kreisajā rokā, bet ar labo roku pierauš zemi no sāniem, uzmanīgi aizpildot visus dobumus starp resnajām barības saknēm – tās nedrīkst ne locīt, ne liekt, lai neaizlauztu sakņu kakliņus.

Stāda tā, lai pumpuru virsotne atrastos 3–4 cm zem augsnes virskārtas. Iestādītos augus pamatīgi aplaista, lai augsne nosēžas un ar zemi aizpildās visas spraugas starp stāda saknītēm.

Jāatceras, ka peonijām patīk atklāta vieta, kur nav augsts gruntsūdens līmenis un nekrājas lieks mitrums no lietus vai sniega.

Šīs ziemcietes var augt gan saulainā, gan daļēji ēnainā vietā. Galvenais, lai peonijām būtu rīta saule, kas nožāvē nakts rasu no lapām. Ēnojumam ir savas priekšrocības – puķes ilgāk zied, un krāsa neizbalo.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.