Reklāmraksti

Kādas lietas mājās vēlams dezinficēt?0

Publicitātes foto

Šobrīd, kad publiskājā telpā arvien biežāk tiek piesaukts COVID-19 otrais vilnis, aktualizējies arī jautājums, kā labāk sevi pasargāt no vīrusiem gan publiskās vietās, gan mājās. Viens no veidiem, kā sevi pasargāt, ir ne tikai cītīga roku mazgāšana, bet arī dezinfekcijas veikšana mājās, jo viss, kas tiek aiztikts ar rokām, var kļūt par lielisku vīrusu perēkli un izplatīt dažādas infekcijas. Tieši tāpēc ir jāpatur prātā, kādas lietas mājās vēlams dezinficēt, un ne tikai COVID-19 laikā, bet regulāri:

Rokturi

Tieši rokturi ir tie, uz kuriem var sakrāties neskaitāmi daudz baktēriju, tāpēc tie regulāri jātīra un jādezinficē. Tāpat arī uz mēbeļu, skapīšu rokturiem, kā arī ledusskapja un citu sadzīves tehniku rokturiem. Runājot par sadzīves tehniku, regulāri jātīra vai jāmazgā arī putekļu sūcēji, to konteineri un filtri, jo arī tajos var veidoties baktēriju perēklis (ja nepieciešams iegādāties jaunu putekļu sūcēju, to var darīt https://220.lv/lv/sadzives-tehnika/saimniecibai/puteklu-suceji). Tas pats attiecas uz atkritumu tvertni.

Slēdži un rozetes

Tieši tāpat kā dažādi rokturi, arī mājās esošie slēdži un rozetes uzkrāj baterijas, jo bieži tiek aizskarti ar rokām, tāpēc arī tos vēlams regulāri notīrīt ar dezinficējošu līdzekli.

Viedierīces

Ikdienā cilvēki izmanto daudz un dažādas viedierīces, gan mobilos telefonus, gan planšetdatorus, tāpēc tie regulāri jātīra. Jūtīgākas ādas īpašniekiem nereti uz sejas, vietā, kur pieskaras telefons var izveidoties alerģija un rasties izsitumi. Jādezinficē arī datoru klaviatūra un elektroniskās grāmatas. Jādezinficē arī viedierīču lādētāji.

Televizora pults

Daudziem cilvēkiem televizors mājās tiek izmantots ļoti bieži gan ikdienā, gan svētkos. Un ja televizors tiek notīrīts bieži, tad par tā pulti nereti tiek piemirsts, lai gan tieši uz tās vairāk var sakrāties gan netīrumi, gan baktērijas, jo to aiztiek gan mājas iemītnieki, gan arī ciemiņi. Tieši tāpēc vēlams ik pa laikam to notīrīt ar spirtu saturošu līdzekli, palīgā ņemot vates kociņu.

Spoguļi

Uz spoguļiem krājas ne tikai netīrumi vai pleķi, uz tiem nosēžas arī tvaiks no cilvēka izelpas. Tieši tāpēc arī spoguļi jādezinficē, īpaši, ja kāds no ģimenes locekļiem apslimis.

Koplietošanas kosmētikas flakoni

Ja ģimenē vairāki cilvēki izmanto vienu matu laku un citas kosmētiskās lietas, arī tās ir jādezinficē, lai apturētu baktēriju vairošanos un nodošanu citam ģimenes loceklim. Tieši šī iemesla dēļ regulāri arī jādezinficē termometrs, pincete, un arī dušas uzgalis.

Mājoklī esošās virsmas

Laiku pa laikam nekaitē arī dezinficēt citas mājās esošās virsmas, piemēram, grīdas. Ja vēlas veikt visas mājas dezinfekciju, ir praktiski neiespējami to paveikt pašam, tad talkā val lūgt profesionālas firmas, kas tieši ar to nodarbojas. Ja dezinfekciju veic pats, pirms lietošanas rūpīgi jāizlasa lietošanas instrukcija un jāievēro ražotāja noteiktās devas. Var izmantot arī dabiskos dezinfekcijas līdzekļus, no kuriem populārākie ir spirts, citrons un tējaskoka eļļa.

Rotaļlietas

Ja mājās ir mazi bērni, ļoti rūpīgi jādezinficē to rotaļlietas, gan klucīši, gan arī mīkstās rotaļlietas, kā arī citas lietas, ar kurām bērni ikdienā spēlējas. Mīkstās rotaļļietas vajadzētu regulāri mazgāt arī tāpēc, ka tur uzkrājas ļoti daudz putekļu, kas bērniem var izraisīt arī alerģiskas reakcijas. Ja bērni slimo ar kādu vīrusu, tad tajā laikā viņiem jādod tikai tādas rotaļlietas, kuras viegli mazgāt veļas mašīnā vai kuras viegli var iztīrīt ķīmiski.

LA.lv