Ilustratīvs foto

Kādi ir alkohola atkarības galvenie simptomi 4

Alkoholisms ir postoša slimība, kuru rada bieža alkoholisko dzērienu lietošana un kurai raksturīga patoloģiska tieksme pēc alkohola. Bieža alkoholisko dzērienu lietošana ar laiku rada stabilus traucējumus – hronisko alkoholismu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete 121
Lasīt citas ziņas

Kādi ir alkoholisma simptomi?
Mūsdienās, redzot plašo alkoholisko dzērienu piedāvājumu un pielietojumu, tiek aizmirsta to patiesā ietekme uz organismu. Pastāv uzskats, ka alkohols palīdz atbrīvoties no ikdienas problēmām. Taču tās ir maldīgas izjūtas.

Alkohols ir spēcīga narkotika, kas rada atkarību, īpaši, ja tas tiek lietots daudz un bieži. Cilvēks, kurš sirgst ar alkoholismu, dzer ilgstoši un, atkarībai palielinoties, vēlas dzert aizvien biežāk un biežāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Alkoholisms var piemeklēt jebkuru – vīriešus un sievietes, jaunus un vecus un biežākie simptomi, kas tiek novēroti pie alkoholisma, ir:

 • alkohola lietošana katru dienu
 • nespēja kontrolēt alkohola daudzumu
 • piedzeršanās jau pirms došanās uz pasākumu
 • uzvedība reibumā neatbilst tam, kā uzvedies skaidrā prātā
 • auto vadīšana reibumā
 • noliegšana, ka dzeršana tev ir problēma
 • personības izmaiņas
 • vainas apziņa un kauns par savu uzvedību dzērumā
 • nespēja iedomāties savu dzīvi bez alkohola

Kas izraisa alkoholismu?

Atkarības attīstību nosaka bioloģiskie, psiholoģiskie, ģimenes un sociālie riski, kas katram indivīdam ir savi. Medicīniskā nozīmē alkoholisms ir nepārvarama un nekontrolējama tieksme pēc alkoholiskiem dzērieniem.

Alkohola atkarību izraisa grādīgajos dzērienos esošā narkotiskā viela etanols. Etanols ir alkohola ķīmiskais nosaukums un pēc uzbūves tas pieder pie vienvērtīgiem spirtiem (C2H5OH). Etanols ir narkotiskā viela, kas toksiski darbojas uz centrālo nervu sistēmu.

Kļūt par atkarīgo cilvēku var pamudināt ļoti daudzi faktori un iemesli. Parasti tas nav viens iemesls, bet vesels to komplekss: piemēram, dažādi stresi, kāds iekšējs iemesls – depresija, zema pašapziņa, pastāvīga neapmierinātība ar sevi utt.

Iemesli, kādēļ rodas tieksme pēc alkohola, katram slimniekam ir dažādi, taču kopumā tos visus var apvienot vienā galvenajā iemeslā: tā ir cilvēka psihes nespēja uztver reālo dzīvi tādu, kāda tā ir, bez apziņu mainošām vielām.

Alkohola atkarība veidojas ilgu gadu laikā, lēnām pakļaujot cilvēka personību. Stiprā tieksme pēc alkohola attīstās gandrīz nemanāmi. Kolēģi vai ģimene var gadiem nenojaust par darba biedra vai vīra/sievas atkarību.

Kā cīnīties ar alkoholismu?

Atkarību no alkohola var uzskatīt par mūža slimību, jo cilvēks pat pēc vairāku gadu atturības nespēs lietot alkoholu kontrolētā veidā. Vienīgais veids, kā apturēt alkoholismu, ir pilnīga atturība.

Reklāma
Reklāma

Lai cilvēks veiksmīgi varētu uzveikt savu atkarību, jāsāk ar tās apzināšanos un atzīšanu. Brīdī, kad persona ir gatava atzīt, ka ir atkarīgs, ir īstais laiks uzsākt ārstēšanu.

Tāpat, jāsaprot, ka ārstēšanas rezultāts atkarīgs galvenokārt no paša cilvēka – ja cilvēks nav gatavs pieņemt palīdzību un uzklausīt speciālistu ieteikumus, tad rezultāti nebūs gaidītie.

 Kā var palīdzēt preparāts FACCEX?

Dzīve bez alkohola atkarīgajam ir ciešanas, tamdēļ, lai  atvieglotu  skaidrību, jo sevišķi sākumposmā, sadarbībā ar Latvijas Organiskās Sintēzes institūtu profesora un zinātnieka Ivara Kalviņa vadībā,  tika radīts dabīgs augu izcelsmes preparāts FACCEX, kas paredzēts kā atbalsta līdzeklis ar alkoholismu sirgstošiem cilvēkiem. Preparāts radīts cilvēkiem, kas regulāri lieto alkoholu, ar mērķi iedrošināt tā lietotāju turpmākai cīņai ar kaitīgo ieradumu. Tas ir veidots pēc principa, lai veicinātu organisma atjaunošanos, labu pašsajūtu, lai sekmētu iedzeršanas tieksmes samazināšanos, kas veicinātu motivāciju veselīgākai dzīvei skaidrā un bez pārmērīgas alkohola lietošanas.

Novērojumi rāda, ka lietojot FACCEX, cilvēki kļūst mierīgāki, mazinās trauksme, ir ciešāks miegs.

Kā lietot FACCEX?

FACCEX ir ērti lietot – 2 paciņas dienā – no rīta un vakarā. Vienā iepakojumā ir 54 paciņas, kas pietiks 27 dienu kursam.

Publicitātes foto

FACCEX®:

 • Zinātniski izstrādāts
 • Narkologu atzīts
 • Radīts un ražots Latvijā
 • 100% dabīgs
 • Nerada pieradumu un atkarību
 • Nav medikaments un nav nepieciešama recepte tā iegādei.
 • Reģistrēts PVD Novērtēšanas un reģistrācijas centrā kā uztura bagātinātājs Nr. 10258

FACCEX – Un prāts smaida!

Kas ir alkoholisms, vairāk lasi: www.faccex.lv

Aptieku saraksts, kur nopērkams FACCEX skatāms šeit

Preparātu var iegādāties arī veicot pasūtījumu faccex.lv

BEZMAKSAS PIEGĀDE VISĀ LATVIJĀ

Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.