Kanādas hokeja izlase beidzot izcīna pirmo uzvaru pasaules čempionātā 0

Kanādas hokeja izlase otrdien 2021.gada pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra ceturtajā spēlē pret Norvēģiju izcīnīja savu pirmo panākumu turnīrā.

Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Kanāda B apakšgrupas spēlē “Arēnā Rīga” ar 4:2 (2:0, 1:2, 1:0) pārspēja Norvēģiju.

Līdz šim neveiksmīgu turnīru aizvadījusī Kanāda vadības grožus ieguva jau pirmajā minūtē, 1:0 panākot Konoram Braunam. Desmit minūtes vēlāk lielo skaitlisko vairākumu realizēja Edams Henriks.

Līdz otrās trešdaļas vidum ar Tomasa Olsena un Matsa Olsena precīzajiem metieniem rezultāts kļuva neizšķirts 2:2, taču Endrū Mandžiapane piecas minūtes līdz perioda beigām vadībā vēlreiz izvirzīja Kanādu.

Noslēdzošajās 20 minūtēs vārtus guva tikai kanādieši. Henriks 11.minūtē mazākumā guva Kanādas izlases ceturtos vārtus, bet Brendona Heigela precīzais metiens nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām netika ieskaitīts.

Brauns spēli noslēdza ar 1+2, Henrikam 2+1, bet divas rezultatīvas piespēles Ovenam Paueram.

Kanādieši turnīru iesākuši negaidīti neveiksmīgi. Pirmajā mačā ar 0:2 zaudēts Latvijai, pēcāk ar 1:5 atzīts ASV valstsvienības pārākums, bet Vācijai kapitulēts ar 1:3. Nedaudz labāk klājies norvēģiem, kuri ar 1:5 zaudēja Vācijai, bet ar 4:1 pārspēja Itāliju. Dienu iepriekš Norvēģijas izlase ar 2:5 zaudēja Somijai.

Otrā šīs grupas spēlē Kazahstāna iepriekš ar 3:2 uzvarēja Vāciju, kas iepriekš trīs spēlēs bija izcīnījusi uzvaru.

Ar deviņiem punktiem četrās spēlēs B grupas līdere ir Vācija, septiņi punkti ir Latvijai, Somijai un Kazahstānai, kura vienīgā aizvadījusi četrus mačus, bet ASV izlase trīs spēlēs nopelnījusi sešus punktus. Pa trim punktiem četrās spēlēs nopelnījušas Kanāda un Norvēģija, bet Itālija ir vienīgā komanda, kurai čempionātā vēl nav izdevies izcīnīt punktus.

Tikmēr A grupas otrajā spēlē Lielbritānija ar 4:3 (1:0, 2:1, 1:2) pārsteidza Baltkrieviju.

Lielbritānijas izlases labākais vārtu guvējs Liems Kirks savu komandu vadībā izvirzīja pirmā perioda 14.minūtē. Vladislavs Kodola otrās trešdaļas vidū panāca neizšķirtu, bet līdz perioda beigām vārtus vēl guva briti Bens Deiviss un Kirks.

Maiks Hemonds trešā perioda devītajā minūtē Lielbritānijas izlasei ļāva iegūt trīs vārtu pārsvaru, taču naturalizētais kanādietis Džefs Plets nepilnas trīs minūtes vēlāk guva Baltkrievijas valstsvienības otros vārtus – 2:4. Šeins Prinss divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām britu pārsvaru samazināja līdz vieniem vārtiem, bet atlikušajā laikā Baltkrievijas izlase atspēlēties nepaspēja.

Lielbritānijas izlasei šī bija pirmā uzvara čempionātā.

Kodola un Prinss šajā spēlē izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Briti otrdien papildlaikā pret Dāniju izcīnīja savu pirmo punktu čempionātā, taču pirmajās divās spēlēs zaudēts OKR komandai (1:7) un Slovākijai (1:2). Baltkrievijas izlase Slovākijai zaudēja ar 2:5, Zviedriju pārsteidza ar 1:0, taču ar 2:3 papildlaikā piekāpās čehiem.

Labākais snaiperis ar diviem vārtiem Baltkrievijas valstsvienībā ir Jegors Šarangovičs, kurš trešdien arī nopelnīja rezultatīvu piespēli. Četri “goli” Lielbritānijas izlasē ir Liemam Kirkam.

A grupas pirmajā spēlē Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda ar 3:0 uzvarēja Dāniju.

Ar deviņiem punktiem četrās spēlēs līdere ir OKR, tikpat punktu trīs spēlēs ir Slovākijai, Šveice tikusi pie sešiem punktiem, Dānijai ir pieci, bet pa četriem iekrājušas Baltkrievija un Lielbritānija. Zviedrijai trīs spēlēs ir trīs punkti, taču Čehijai nopelnījusi divus.

2021.gada pasaules čempionāts Rīgā notiek no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā.

Hokeja čempionātam veltītajā LETA sadaļā (“http://www.leta.lv/hockey”) pieejama jaunākā informācija ne tikai par Latvijas hokeja izlases gaitām un panākumiem, bet arī citu komandu rezultātiem un čempionāta aktualitātēm.