Laukos
Politika

Kāpēc palielinās atsevišķu Lauksaimniecības datu centra pakalpojumu cenas0

Foto: Maria Kolpashchikova/SHUTTERSTOCK

Valdība 19. maijā atbalstīja atsevišķu Lauksaimniecības datu centra (LDC) sniegto pakalpojumu cenu palielināšanu, kā arī sniegto pakalpojumu veidu aktualizēšanu un precizēšanu, nosakot samaksu par tiem.

Atbilstoši valdības atbalstītajiem grozījumiem LDC publisko maksas pakalpojumu cenrādī maksa par liellopa pases sagatavošanu un izsniegšanu dzīvnieka eksportam normatīvos noteiktajā termiņā iecerēts palielināt no 0,7 eiro līdz 1,5 eiro.

Cena par liellopa pases sagatavošanu un izsniegšanu dzīvnieka eksportam normatīvajos aktos noteiktajā termiņā tiks palielināta,

jo ir uzlabotas pasu izdrukas programmas un palielinājušies tipogrāfijas izdevumi, kas veido lielākas izmaksas šī pakalpojuma nodrošināšanai.

Maksu par ierakstītas vēstules sagatavošanu un nosūtīšanu līdz desmit liellopu pasēm vai vienam zirga identifikācijas dokumentam (pasei) iecerēts celt no 2,12 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), līdz 3,86 eiro, ieskaitot PVN. LDC pakalpojumi papildināti ar iespēju zirga pasi dzīvnieka īpašniekam nosūtīt arī pa pastu. Tā kā tam tiek izmantoti Latvijas pasta pakalpojumi, esošo pakalpojumu izmaksas tiek pārrēķinātas un precizētas saskaņā ar Latvijas pasta noteiktiem tarifiem.

Patlaban ierakstītas vēstules sagatavošana liellopa pasei un tās nosūtīšana no 10 līdz 50 liellopu pasēm izmaksā 4,24 eiro, bet turpmāk to plānots palielināt līdz 7,72 eiro, ieskaitot PVN, par ierakstītas vēstules sagatavošanu un nosūtīšanu no 11 līdz 50 liellopu pasēm vai pieciem zirga identifikācijas dokumentiem.

Savukārt maksu par sīkpakas noformēšanu liellopu pasēm vai zirgu identifikācijas dokumentiem un to nosūtīšanu uz sūtījumu saņemšanas termināļiem vai pastu iecerēts noteikt 7,85 eiro apmērā ar PVN.

Tā kā palielinājās nevis mājdzīvnieku reģistrācijas apjoms, bet gan notikumu ziņojumu reģistrācijas apjoms, piemēram, dzīvnieku turēšanas vietas maiņa, īpašnieku pārreģistrācija, nāves, vakcinācijas un citi, ko pašlaik reģistrē bez maksas, no 1.septembra mājas (istabas) dzīvnieka reģistrēšanas maksu plānots celt līdz septiņiem eiro, ieskaitot PVN, ņemot vērā pakalpojuma tiešo un netiešo izmaksu palielinājumu, kā arī izanalizējot situāciju laikā no 2016.gada.

Togad mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas pakalpojuma maksa tika samazināta no 7,11 līdz 3,50 eiro, lai mājdzīvnieku īpašnieki varētu reģistrēt vairāk mājdzīvnieku. Maksu par dzīvnieka (liellopa, aitas, kazas, zirga) datu atjaunošanu ganāmpulku vai dzīvnieku reģistrā iecerēts palielināt no 14,23 eiro līdz 20 eiro.

Grozījumu noteikumu projekta anotācijā skaidrots, ka minētajiem pakalpojumiem iecerēts celt cenas, jo no 2013. līdz 2019.gadam ir palielinājušies izdevumi par komunālajiem pakalpojumiem, īri un nomu, kā arī ievērojami lielāki ir izdevumi par informācijas tehnoloģiju pakalpojumiem, datubāzes uzturēšanu un tās attīstību, kā arī no 2020.gada 1.janvāra ir mainījušies Latvijas pasta pakalpojumu izcenojumi.

Saistītie raksti

Tāpat noteikumi papildināti ar diviem jauniem LDC pakalpojumiem – “ievesto vaislas dzīvnieku un to vaislas materiāla datu reģistrēšana” un “datu sagatavošana no datubāzes un nosūtīšana uz e-pastu vai kopēšana datu nesējos”, ņemot vērā datu centra klientu vēlmes reģistrēt un saņemt dažāda veida informāciju no Lauksaimniecības datu centra informācijas sistēmas.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Lauksaimniecības datu centra publisko maksas pakalpojumu cenrādis” vēl jāskata Saeimā un tie stāsies spēkā pēc nākamajā dienā pēc to publiskošanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 3 dienas
LE
LETA
Laukos
Āfrikas cūku mēris šonedēļ konstatēts 13 mežacūkām
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Kāds ir vasarāju ražas potenciāls, salīdzinot ar pagājušo gadu
5 dienas

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Skaļi minējumi, kāpēc rudenī daudzi pametīs Latviju
2 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Tramps turpina šķelt ASV jeb svētki skarbo runu ēnā
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Veste varēja izglābt dzīvību. Kā atpūtnieku laivu brauciens pārvērtās ļaunākajā murgā
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Sēdvietu plānošana šobrīd atgādina “kuģu šaušanu”! Saruna ar Liepājas teātra direktoru Herbertu Laukšteinu
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Lūdz laiku, lai spētu izvērtēt “Marsa parka” atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam
6 stundas