VIDEO. Kāpēc ziemā karavīri neizmanto baltos formastērpus? “Tie ir neparocīgi. Un no droniem tāpat nepaslēpj” 22

Ļoti nedaudzos video no Ukrainas frontes ir redzami karavīri baltos ziemas kamuflāžas tērpos. Raidījuma “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” vadītājs saka, ka pat nekad neesot tādos redzējis ukraiņu kareivjus. Vai tie ir kaut kas dārgs un īpašs, ka netiek izmantoti?

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Iespējams, ka šādu tērpu vienkārši nav, kas norāda par apgādes problēmām. Tomēr šāda veida tērpi no praktiskā viedokļa frontē varētu būt visai pat traucējoši – pārvietojoties no pozīcijas uz pozīciju baltais tērps ātri būs netīrs, tāpat vilkt virsū un nost šo virstērpu varētu frontē būt visai neērti. Tā pieļauj Normunds Adamovičs, komandkapteinis, Zemessardzes štāba virsnieks.

“Ņemot vērā karavīru uzkabi, patronsomas, granātas, šie tērpi varētu būt ļoti neparocīgi. Tas varētu izskaidrot to, ka frontē šos tērpus bieži neredzam. Jā, mācībās šie baltie maskēšanās halāti tiek izmantoti, bet reālās kaujās – ne,” norāda virsnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl viens faktors – novērojot no gaisa pretinieku ar droniem, baltie tērpi tāpat daudz nepalīdzētu viņiem noslēpties, jo no drona ir grūti noslēpties – droniem ir termālās novērošanas spējas, maskēšanās halāts neko daudz nedod. Un visiem izlūkošanas droniem ir termālie sensori, tā norāda virsnieks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.