Didzis Šmits: Krievijā krautu kravu ielaišana valstī ir riskanta. Paveicies, ka līdz šim vagonos ir bijuši graudi, kukurūza un ogles 86

“Skaidrs, ka kara laikā ar ienaidniekiem netirgojas un tiem pakalpojumus nesniedz,” TV24 raidījuma “Naudas cena” diskusijā par Krievijas importu Eiropas Savienībā caur Latviju saka Saeimas deputāts (AS) un bijušais zemkopības ministrs (2022-2023) Didzis Šmits.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

“Mēs vēl īsti nesaprotam, kas notiek, ka ir karš. Putins pirms diviem gadiem ir skaidri pateicis, kas tas ir izaicinājums Rietumu pasaulei un, pirmkārt, mums. Skaidrs, ka kara laikā ar ienaidniekiem netirgojas un nesniedz pakalpojumus. Tas mums kopīgi būtu jāsaprot un jānolemj,” uzskata Šmits.

Bijušais zemkopības ministrs norāda, ka bieži politikā tiek sekots tam, ko saka komisija un komisijas viceprezidents, “kurš saka, ka nevajag neko aizliegt”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Valdis Dombrovskis pārstāv kopējo Eiropas Savienības viedokli, tas nenozīmē, ka Latvijai nevar būt atšķirīga nostāja. Būtiskākais, par ko nerunājam, par ētiski morāliem faktoriem.

Hibrīdkara laikā, ļaut pa dzelzceļu vai šoseju brīvi ienākt Krievijā krautām kravām, ir risks, kas neattaisno nekādu asiņainu vai neasiņainu naudu,” saka Šmits, piebilstot, ka ir paveicies, ka līdz šim vagonos ir bijuši graudi, kukurūza un ogles.

Deputāts ir skeptisks par Eiropas Savienības aizliegumu Krievijas importam: “Skaidrs, ka par Eiropas importa un eksporta aizliegumu Krievijai ir jācīnās, jo šobrīd “glābjot Āfriku”, importējot caur Latviju Eiropas Savienībā, mēs uzņemamies drošības riskus visu vārdā. Latvija viena nevar aizliegt importu Eiropas Savienībā, bet var nelaist kravas caur savām ostām.”

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.