“Ja būtu jāliek biržā, es liktu uz pretdronu iekārtām!” Virsnieks skaidro militārā bruņojuma attīstības tendences 49

Vai nevajadzētu sākt veidot dronu un robotizēto kaujas sistēmu kā atsevišķu ieroču šķiru paralēli sauszemes karaspēkam un flotei, aviācijai, pie viena saglabājot dronu vienības un robotizētās sistēmas taktiskajā līmenī – tie kā strauji attīstoša un atsevišķa ieroču šķira varētu risināt jau stratēģiskas nozīmes uzdevumus. Šo TV24 raidījuma “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” skatītāja ierosinājumu lūdzām komentēt Normundam Adamovičam, komandkapteinim, Zemessardzes štāba virsniekam.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Pašreizējā konfliktā Ukrainā mēs redzam, kā tiek pielietots droni un bezpilota sistēmas, – Ukraina šobrīd ir kā grāmata, no kuras mums mācīties un mācīties. Arī mūsu bruņotie spēki ukraiņu pieredzi ņem vērā, un noteikti mēs šajā jomā virzīsimies uz priekšu un attīstīsimies, to atzīst Adamovičs.

Ja vēl kaut kur pasaulē būs kāds ievērības cienīgs militārs konflikts, tad, visticamāk, droni noteikti būs neatņemama tā sastāvdaļa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ko Adamovičs noteikti gribētu uzsvērt: “Man viens kolēģis: ja man vajadzētu likt naudu biržā, uz ko likt? Uz droniem vai pretdronu iekārtām? Viņš atzina, ka biržā liktu uz pretdronu iekārtām!”

Pretdronu iekārtas ir tā joma, kur attīstīties un augt, un augt, jo droni – tā ir viena lieta, bet arī jāskatās uz dronu iekārtām tādā virzienā, lai mēs varētu pretinieka dronus ietekmēt kaut kādā veidā, tā paskaidro virsnieks arī veiksmīgas pretdarbības nozīmi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.