Dabā
Zaļā dzīvošana

KARTE: Publicē vietas, kur nodot bīstamos atkritumus bez maksas3

Foto: Valdis Semjonovs

Atkritumu apsaimniekotājs “Zaļā josta” vērš sabiedrības uzmanību uz Latvijā izveidoto videi kaitīgo un bīstamo atkritumu savākšanas infrastruktūru, kuru iedzīvotājiem ir iespēja lietot bez maksas.

KARTES MEKLĒJIET ŠEIT

“Dažkārt informācijas trūkuma dēļ iedzīvotāji ne tikai piesārņo vidi, bet arī riskē saņemt sodu par nepareizi rīcību ar bīstamiem atkritumiem, cenšoties nakts aizsegā tos aizvest un izmest mežā,” akcentē “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa.

Viņš arī uzsver, ka bieži vien benzīntanks ir tuvāk par apkārtējo mežu, tāpēc mudina iedzīvotājus elektroiekārtas, izlietotās baterijas, kā arī bīstamos atkritumus, piemēram, dienasgaismas spuldzes, ķimikāliju paliekas, šķīdinātājus, neizlietotus medicīniskos preparātus specializētos bīstamo atkritumu savākšanas punktos.

Šobrīd iedzīvotāji aizvien biežāk interesējas par izlietoto bateriju un nolietoto elektroiekārtu drošas utilizācijas iespējām, jo ir gan informēti par to kaitīgumu videi, gan arī to savākšanas infrastruktūra ar katru gadu kļūst aizvien plašāka.

Taču bīstamie atkritumi, piemēram, krāsas, lakas, dienasgaismas spuldzes, medicīnas atkritumi nereti nonāk nešķirotajos sadzīves atkritumos. Par šo atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu atbildīgas ir pašvaldības.

Bīstamo atkritumu savākšanas infrastruktūra pieejama tikai privātpersonām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.