Foto: Mrswoz/SHUTTERSTOCK

Vagas ir vakardiena. Kartupeļus tagad audzē riepās! 0

“Kā audzēt kartupeļus maisos?” jautā Ruta no Tukuma.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Uz saulainas terases, mazos pilsētas pagalmos vai citās ierobežotās platībās kartupeļus var audzēt vecās autoriepās vai biezākos 50 litru ietilpības atkritumu maisos ar izveidotiem drenāžas caurumiem. Tos novieto uz paliktņa, lai mitrums nebojā grīdas segumu.

Stādīšanai Latvijas lauku konsultāciju centra vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils iesaka izmantot 40–60 mm diametra bumbuļus. Pirms stādīšanas tos diedzē gaišā, vēsā telpā (6 °C), liekot kastītēs vienā, maksimums divās kārtās. Kad asni ir 0,5–1 cm gari, kartupeļus var stādīt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Maisa apakšā vai riepā ieber 15 cm augsnes (dārza augsnei pievieno 20% komposta, maisa apakšā vispirms ieber drenāžas slāni). Ievieto 2–3 bumbuļus. Pārber ar 5–10 cm biezu augsnes kārtu.

Tiklīdz virs zemes parādās asni, tiem virsū uzber 10 cm biezu augsnes kārtu. Kad kartupeļu asni no jauna sasniedz substrāta virskārtu, atkal uzber augsni. Tā rīkojas ikreiz, līdz sasniegta maisa vai riepas augšdaļa.

Augšanas laikā substrātam arvien jābūt vienmērīgi mitram. Kad kartupeļu laksti sāk augt virs maisa vai riepas, virskārtu nomulčē ar salmiem, neitralizētu kūdru vai pļautu zāli, lai ilgāk saglabātu augsnē mitrumu. Iegūtā raža – aptuveni spainis bumbuļu.

Audzēšanai maisos, riepās Māris Narvils izmantojis šķirnes ‘Laura’, ‘Merlot’, ‘Julinka’, taču var stādīt arī citas agrās vai vidēji agrās šķirnes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.