Praktiski
DārzsKas darāms dārzā no 27. jūnija līdz 4.jūlijam?0

Foto – Shutterstock

27. jūnijs. Lapu diena.

Autores: Ilze Žola, Ārija Rudlapa

Laista un mēslo augus. Pļauj zālienus, apgriež skrajus dzīvžogus. Sēj salātus, spinātus, dilles un rukolu rudens ražai un skābenes nākamajam gadam. Rabarberus, izņemot jaunākos, sulīgākos dzinumus, beidz izmantot ziemas krājumiem. Tukšajās dobēs sēj zaļmēslojuma augus.


28. jūnijs. Sēšanai, stādīšanai un augu kopšanai nelabvēlīga diena.

Apkaro nezāles. Klāj mulču uz dobēm. Rok stabus, taisa sētas un citas dārza būves.

Recepte zāļu vircai. Vāc nātres (nedrīkst būt ziedošas!), tauksaknes, strutenes un citas nezāles, tās aplej ar lietus-ūdeni un raudzē. Aptuveni pēc 10–14 dienām, kad virca gatava, ar to mēslo gurķus un citus ķirbjaugus, tomātus, piparus, kā arī zemenes pēc ogu novākšanas.

29.–30. jūnijs. Augļu dienas.

Apkopj siltumnīcā augošos tomātus un gurķus: piesien, pietin, izlauž pazarītes un sānvasas. Ja nepieciešams, augus mēslo. Lasa ogas un gatavo tās uzglabāšanai. Veido vainagus ķiršiem, izgriežot vai saīsinot zarus, vāc ogas. Veido vīnogulājus, izlauž liekos un saīsina pamata dzinumus. Apgriež dzīvžogus. Izlauž vai izgriež augļu kokiem ūdenszarus.

1. jūlijs. Sēšanai, stādīšanai un augu kopšanai nelabvēlīga diena.

Apkaro nezāles un kaitēkļus, noklāj dobes ar mulču, nostiprina nogāzes. Klāj celiņus, rok stabus un taisa sētu, krāso dārza būves. Gatavo nezāļu vircu, pārjauc kompostu, apgriež dzīvžogu un ravē dārzu.

2. jūlijs. Sakņu diena.

Saistītie raksti

Sēj rutkus un rudens šķirņu redīsus. Atrauš augsni no sakņu selerijām un noplūc sānsaknes, mēslo. Norok tulpju sīpolus. Sakārto komposta kaudzes. Novāc agros kartupeļus un burkānus.

3. jūlijs. Ziedu diena.

Novākto sīpolpuķu vietā stāda vasaras puķes. Dala un pārstāda īrisus. Nogriež augiem vecās ziedkopas un sēklaizmetņus. Klāj mulču. Pavairo ar spraudeņiem ziedošos augus. Vāc ārstniecības augus, griež zarus un sien pirtsslotas. Lasa ogas un gatavo ievārījumus.

4. jūlijs. Sēšanai, stādīšanai un augu kopšanai nelabvēlīga diena.

Rušina un ravē stādījumus. Apkaro kaitēkļus, ja tādi parādījušies.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Ekonomika
Miljardus ienesošā tūrisma nozare Latvijā ir teju iznīcināta. “Man ir ļoti lielas aizdomas, ka mēs visi nevarēsim kļūt par IT speciālistiem…”
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Iespējams tikai Latvijā? Maksātnespējas administrators nepārskaita valstij konfiscētu “netīru” naudu 7,6 miljonu eiro apmērā
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Nav skaidrs ar ko viņi nodarbojas!”: Rīgas pašvaldības policijā, vairākus gadus, iespējams, fiktīvi “strādā” daži vadošie darbinieki 5
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Noziedznieki siro prestižajā Pierīgas Langstiņu rajonā: Gerkenam nozog dārglietas, Rimševicam – seifu, bet advokātu Rebenoku nežēlīgi noslepkavo 8
10 stundas
AT
Andris Tiļļa
Praktiski
FOTO. Aktieris Kaspars Gods ar draugu un kolēģu atbalstu iekārtojis mājokli: kādreiz te bija bērnudārza grausts, tagad – mīlīga muižiņa
12 stundas