Foto: LETA

Kas “nepatīk” dzērvenēm? Speciāliste dod vērtīgu padomu 0

“Jau daudzus gadus saimniecībā ir ierīkots Amerikas lielogu dzērveņu lauciņš. Lai arī pa vasaru tas labi sazaļo, nākamajā gadā stādījums ir raibs (sarkanīgi dzinumi) un ir lieli izkrituši, brūni laukumi. Raža niecīga. Pa ziemu piesedzu ar skujām,” jautā lasītājs Ēriks.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

“Jautājums – vai audzētājs ir pārbaudījis augsnes pH reakciju? Iespējams, augsnes skābums ir pārāk augsts. Protams, dzērvenes augs arī, ja pH būs ap 5, bet tādā gadījumā savairosies vairāk nezāļu, kas traucēs kultūraugiem,” skaidro LLU Augsnes un augu zinātņu institūta vadošā pētniece Dace Siliņa.

Optimālā augsnes pH reakcija dzērvenēm ir 3,8–4. Lai samazinātu augsnes skābumu, stādījumu var mulčēt ar skābu kūdru 2–3 cm biezā slānī (var izmantot kūdras un zāģskaidu maisījumu). To var darīt rudenī pēc ogu novākšanas vai pavasarī pirms veģetācijas atjaunošanās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sala laikā to darīt nedrīkst, jo, staigājot pa sasalušām stīgām, tās tiks salauzītas. Ja stādījums biezi saaudzis, pavasarī pirms dzērveņu mošanās, kad augi vēl izskatās sarkani, daļu no dzinumiem var nogriezt ar dzīvžoga šķērēm vai nopļaut ar trimmeri. Pēc tam uzber mulčas kārtu, ko viegli ierušina ar rokām vai grābekli.

Tikpat labi brūnie plankumi stādījumā varētu būt suņu nedarbi, kas tur čurā.

Ja stādījums ir ļoti sliktā stāvoklī, pavasarī to nopļauj samērā zemu, novāc dzinumus un stādījumu nomulčē un visu sezonu laista un mēslo. Dzērvenājs ataugs, veidos jaunus veselīgus dzinumus, un nākamajā gadā tam atkal būs raža.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.