jaunievēlētais premjerministrs sers Kīrs Stārmers kopā ar sievu Viktoriju pirmo reizi ierodas savā oficiālajā Londonas rezidencē Dauningstrītā Nr.10, 05.07.2024. Londonā, Lielbritānijā.
jaunievēlētais premjerministrs sers Kīrs Stārmers kopā ar sievu Viktoriju pirmo reizi ierodas savā oficiālajā Londonas rezidencē Dauningstrītā Nr.10, 05.07.2024. Londonā, Lielbritānijā.
Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX

Kas ir Lielbritānijas pirmā lēdija Viktorija Stārmere? Publiskots viņas iepazīšanās stāsts ar vīru pa tālruni, kas turpināsies slavenajā Daunigstrītas namā 19

Lielbritānija ir tikusi pie jaunas valdības, un tas automātiski nozīmē, ka arī namā Dauningstrītā 10 ievāksies jauni iemītnieki. Atšķirībā no dažām citām valstīm, piemēram, ASV, Lielbritānijā pie varas nākot jaunam Lielbritānijas premjerministram gan viņa stāšanās jaunajā amatā, gan arī ievākšanās premjerministra rezidencē notiek gandrīz nekavējoties. Tas nozīmē, ka kopā ar Darba partijas līderi Kīru Stārmeru uz dzīvi tajā apmetīsies arī viņa sieva Viktorija un viņu divi pusaugu bērni, vēstīja ASV medijs “CNN“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Tātad, kas ir Lielbritānijas pirmā lēdija Viktorija Stārmere, un ko mēs zinām par Dauningstrītas 10 jaunajiem iemītniekiem?

Stārmera sieva, kuru viņš pats mīļi sauc par Viku, vēlēšanu kampaņas laikā saglabāja salīdzinoši zemu atpazīstamību. Abi, būdami pēc izglītības juristi, apprecējās 2007.gadā – gadu pirms Stārmers kļuva par Valsts apsūdzības biroja direktoru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņu attiecības radušās no kādas tikšanās darbā. Tolaik viņš, būdams advokāts, bija gatavojoties kādai tiesas prāvai un zvanījis juristei, kura bija gatavojusi ar attiecīgo lietu saistītos dokumentus. Tā izrādījusies Viktorija. Viņš atminas, ka toreiz jautājis viņai, vai dokumenti ir precīzi. Un, kad saruna jau bijusi gandrīz galā – vēl pirms klausules nolikšanas -, esot dzirdējis viņu otrā galā sakām: “Ko pie velna viņš no sevis iedomājas?”. Pēc tam viņš viņu lencis vēl vairākus mēnešus, un kopš tā laika viņi vienmēr ir bijuši kopā. “Vika ir skaista, viņa ir stabila, mums ir kopīgas vērtības un mēs kopā smejamies,” sacīja Stārmers.

Viktorija, kuras vecāki ir ebreji, tagad strādā “NHS” arodveselības jomā. “Puse no viņas ģimenes ir ebreji, viņi dzīvo vai nu šeit, vai Izraēlā,” tā Kīrs Stārmers teica laikrakstam “The Guardian” pagājušajā mēnesī, piebilstot, ka viņš un viņa sieva “ļoti vēlas”, lai viņu bērni pēc iespējas labāk izprastu savas saknes.

Jaunais premjerministrs Stārmers ir pamanījis arī savu bērnu bažas par gaidāmo dzīvesvietas maiņu. Dziļi sirdī viņi ir noraizējušies, ka viņu bērnu dzīve var būtiski mainīties, tāpēc pauž gatavību dedzīgi aizsargāt bērnu privātumu. Stārmers ir tik apņēmīgs, ka intervijās bērnus dēvē par “manu puiku” un “manu meiteni”.

Lielbritānijas Leiboristu partijas premjerministrs Kīrs Stārmers un viņa sieva Viktorija sveicina atbalstītāju un mediju pūļus no Dauningstrītas 10 sliekšņa Londonā, 2024.gada 5.jūlijā.
Foto: AP/SCANPIX

“Jau no paša sākuma mēs pieņēmām lēmumu, ka mēs viņus aizsargāsim, cik vien tas būs iespējams, tāpēc mums nebūs nekādu fotosesiju ar bērniem un mēs publiski par viņiem nerunāsim” viņš teica intervijā britu raidorganizācijas ITV rīta pārraidē. Stārmers laikrakstam “The Guardian” teica, ka viņš “labi apzinās”, kā viņa jaunais darbs ietekmēs viņa ģimeni, un par saviem bērniem sacīja: “Šie ir viņu personības veidošanai visbūtiskākie gadi. Mēs mēģināsim saglabāt viņu dzīvi pēc iespējas ierastāku un nemainīgāku.”

Jāpiemin, ka ģimene jau ir saskārusies ar viņu privātās dzīves aizskārumu, kad šā gada sākumā palestīniešus atbalstošie protestētāji piedalījās demonstrācijās pie viņu Stārmeru ģimenes mājas Kentištaunā, kas atrodas Londonas ziemeļos, kur viņi rokās turēja plakātus ar uzrakstu „Starmer stop the killing” un pie durvīm atstāja bērnu apavu rindu.

Lai kā arī nebūtu, Stārmera galvenās rūpes ir veltītas tam, lai viņu bērni arī turpmāk būtu “laimīgi un pašpārliecināti”. Viņš arī atzina, ka to iespējams vislabāk varētu nodrošināt ģimenes sastāva papildināšana ar kādu mājdzīvnieku, jo, pārceļoties uz Dauningstrītu 10, viņa bērni, visticamāk, “pastiprinās… savu kampaņu par suņa iegādi”.

Reklāma
Reklāma

Kā jau vēstīts, tad Lielbritānijas karalis Čārlzs III piektdien, 5.jūlijā, Lielbritānijas premjerministra amatā iecēla leiboristu līderi Kīru Stārmeru. Karalis iepriekš pieņēma Konservatīvās partijas līdera Riši Sunaka demisiju. 4.jūlijā notikušajās Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās pārliecinošu uzvaru guva līdz šim opozīcijā bijušies leiboristi. Viņi apakšnamā izcīnīja absolūto vairākumu, pieliekot punktu 14 gadus ilgušajam konservatīvo varas periodam.

Lielbritānijas Leiboristu partijas premjerministrs Kīrs Stārmers un viņa sieva Viktorija sveicina atbalstītāju un mediju pūļus no Dauningstrītas 10 sliekšņa Londonā, 2024.gada 5.jūlijā.
Foto: AP/SCANPIX
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.