Latvijas futbola izlase Kazakeviča vadībā izcīna pirmo uzvaru 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201

Latvijas futbola izlase sestajā spēlē Daiņa Kazakeviča vadībā izcīnīja pirmo uzvaru, ar 3:0 pārspējot Sanmarīno.

Šī bija pārbaudes spēle, un rezultāts ir pārliecinošāks nekā aina laukumā. Latvijas futbolistiem nospiedošs pārsvars bumbas kontrolē (73 – 27%), taču kopumā pret FIFA ranga pēdējā, 210. vietā esošo pundurvalstiņu tikai astoņi sitieni, pieciem trāpot vārtu taisnstūrī. Ar maiņām otrajā puslaikā izdevās spēli pastiprināt, un treneri guva labu ieskatu, kuri pelnījuši būt sākumsastāvā nākamajā mačā sestdien UEFA Nāciju līgā Rīgā pret Fēru Salām.

Rezultātu atklāja pretinieki ar bumbas raidīšanu savos vārtos, bet to ar aktivitāti panāca Jānis Ikaunieks.

Otrā puslaika vidū pārsvaru pēc stūra sitiena nostiprināja Kaspars Dubra, bet ar 11 metru soda sitienu pirmos vārtus izlasē guva Vladislavs Gutkovskis. Ar 90 minūtēm debitēja 21 gadu vecais pussargs no Itālijas C sērijas čempionāta Aleksejs Saveļjevs.

“Galvenais bija beidzot uzvarēt, kas dos lielāku pārliecību. Vairākas lietas, kuras bijām plānojuši, arī paveicām. Pēc šīs spēles radušies jautājumi par dažu spēlētāju veselības stāvokli, tomēr ceru, ka viss būs kārtībā. Mums pietrūkst agresijas, jo, kad esam ar seju pret vārtiem, ļoti reti mēģinām apspēlēt,” atzina Dainis Kazakevičs.

Nāciju līgas D divīzijas 1. grupā Latvijai četros mačos ir trīs punkti un trešā vieta. Pret līderi Fēru Salām (10) pirmajā mačā oktobrī cīnījāmies neizšķirti 1:1. Šoreiz sāncenšiem nevarēs palīdzēt uzbrukuma līderis Joans Edmundsons, kuru uz valstsvienību nepalaida Vācijas bundeslīgas klubs Bīlefeldes “Arminia”. Salinieki Rīgā ieradās no Viļņas, kur ar 1:2 zaudēja Lietuvai.

Vēl viena mūsu pretiniece Andora pārbaudes spēlē ar 0:7 kapitulēja Portugālei, bet Igaunija zaudēja Itālijai (0:4).

Rezultāti. Futbols

PĀRBAUDES SPĒLE

* Sanmarīno – Latvija 0:3 (0:1), Brolli (32., SV), Dubra (71.), Gutkovskis (78.–11 m).

Latvija: Ozols, Sorokins, Stuglis, M. Ošs (Dubra, 67.), Fjodorovs, Kārkliņš (Rugins, 61.), Saveļjevs, Ontužāns (Cigaņiks, 61.), J. Ikaunieks (Jaunzems, 61.), Kamešs (D. Ikaunieks, 46.), Uldriķis (Gutkovskis, 72.).