Sports
Ziemas sports

Ķibermanis vēlreiz ceturtais, Prūsis vērtē sezonas sākumu0


Oskars Ķibermanis (pa kreisi) un Matīss Miknis.
Oskars Ķibermanis (pa kreisi) un Matīss Miknis.
Foto: Juris Kalniņš

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa un stūmēja Matīsa Mikņa divnieku ekipāža svētdien Leikplesidas trasē ASV izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa pirmā posma otrajās sacensībās, kamēr Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi bija 19.pozīcijā.

Uzvaru svinēja Vācijas pilots Frančesko Frīdrihs ar stūmēju Aleksandru Šilleru, kuriem bija ātrākie starta laiki, bet braucienos otrā un pirmā vieta. Otrais bija viņa tautietis Johanness Lohners, kurš divu braucienu summā zaudēja 0,23 sekundes, bet trešais bija kanādietis Džastins Kripss, kuram bija 0,57 sekunžu deficīts.

Ķibermaņa divnieks uzvarētājam zaudēja 0,64 sekundes, bet goda pjedestāls bija 0,07 sekunžu attālumā. Bērziņš divu braucienu summā atpalika par 2,25 sekundēm.

Pirmajā braucienā nepārspēts palika vāciešu pilots Johanness Lohners, kurš trasi veica 54,92 sekundēs un par 0,04 sekundēm apsteidza savu tautieti. Tikmēr Ķibermanis un mājinieks Hanters Čērčs atpalika 0,22 sekundes, dalīdami trešo vietu braucienā. Bērziņš bija 1,18 sekundes lēnāks, kas deva 20.vietu 21 ekipāžas konkurencē.

Otrajā braucienā ātrākais bija Frīdrihs, kurš trasi izbrauca 54,81 sekundē. Lohners ar otro ātrāko braucienu bija 0,27 sekundes lēnāks, bet Kripss atpalika 0,29 sekundes. Ķibermanim braucienā bija ceturtā vieta un 0,46 sekundes sliktāks laiks par Frīdrihu, bet Bērziņš bija 1,11 sekundes lēnāks, kas braucienā deva 11.vietu.

Saistītie raksti

Šajā posmā notika divi mači bobsleja divniekiem vīriešiem. Pirmajos sestdien Ķibermanis ar Mikni bija ceturtie, bet Bērziņš ar Spriņģi ieņēma 18.pozīciju.

“Nepatika, kā Ķibermanis izbrauca trešo virāžu un arī trases lejā bijām runājuši, ka jādara citādāk. Bērziņš nobrauca labi, ņemot vērā nelielo pieredzi šajā trasē, bet ļoti neslīdēja abos braucienos. Tagad trīs sportisti dodas mājās un startēs Eiropas kausā. Cerēsim, ka četriniekos sanāks labāk,” translācijā “LTV 7” sacīja Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

LA.lv