Foto: AFP/SCANPIX

Kijiva: Krievija vēlas panākt progresu pirms F-16 ierašanās 58

Krievijas karaspēks pastiprina uzbrukumus un cenšas iekarot jaunas teritorijas, pirms Ukrainas armija saņem lielāku militāro palīdzību no ārvalstīm, tostarp iznīcinātājus F-16, uzskata Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Krievija virzās uz priekšu Ukrainas Doneckas apgabalā un tālāk uz dienvidiem, un Ukrainas armijai nenākas viegli noturēt šos frontes posmus, ņemot vērā karavīru un munīcijas trūkumu.

“Ienaidnieks labi apzinās, ka, pakāpeniski saņemot ievērojamu daudzumu ieroču un militārā aprīkojuma no mūsu partneriem un ierodoties pirmajiem F-16, kas stiprinās mūsu pretgaisa aizsardzību, laiks spēlēs mums par labu un to izredzes gūt panākumus samazināsies,” sacīja Sirskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tāpēc Krievijas karaspēka pavēlniecība šobrīd dara visu iespējamo, lai palielinātu karadarbības intensitāti un paplašinātu karadarbības ģeogrāfiju,” norādīja Sirskis.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nedēļas nogalē miera samitā Šveicē sacīja, ka pašreizējais militārās palīdzības apjoms joprojām ir nepietiekams un piegādes sasniedz Ukrainu ar novēlošanos. Viņš aicināja sabiedrotos paātrināt desmitiem solīto iznīcinātāju F-16 piegādi un aicināja Rietumvalstis nosūtīt vairāk pretgaisa aizsardzības bateriju.

Sirskis sacīja, ka Krievijas karaspēks pastiprināti uzbrūk Doneckas apgabalā, sevišķi Pokrovskas frontē. Krievijas karaspēks tur tuvojas galvenajai tranzīta artērijai un apgādes ceļam, kas savieno civilos centrus rūpnieciskās teritorijas ziemeļos ar pilsētām tālāk uz dienvidiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.