Foto – Zigmunds Bekmanis

Ķīniešu kāzu foto Latvijas skaistākajās pilīs – neparasts latviešu uzņēmējas projekts 3

Tilts starp atšķirīgām kultūrām

“Tā ir tikai pirmā lakstīgala, esmu pārliecināts, ka krievi turpinās šādi darboties,” Rajevs dienas notikumu apskatā
VIDEO. Gobzems Saeimas tribīnē paziņo, ka ir gejs. Vēlāk soctīklos teic, ka “pa visiem kopā jums izdevās salauzt manu dzīvi”
“Ir viena iestāde, kurā darbiniekiem tika maksāts par vakcinēšanos,” Valsts kontrolieris atklāj, kura tā ir
Lasīt citas ziņas

Latvieši ir talantīgi – to apliecina Marta Ivaņinoka, kura runā piecās valodās, tostarp ķīniešu, paverot karjeras iespējas gan Ķīnas Centrālajā televīzijā, gan vienā no populārākajiem Šanhajas televīzijas kanāliem. Domājot, kā varētu būt noderīga tēvzemei, viņai radusies ideja par kāzu foto tūrismu, jo Latvijā ir tik daudz skaistu vietu, piļu un muižu, kas ļoti piemērotas jaunlaulāto foto sesijām.

“Ķīnā es nokļuvu, pateicoties tēvam, kurš mani mudināja mācīties ķīniešu valodu Rīgas Kultūru vidusskolā. Tur būdama, sapratu, ka man patiešām šī valoda padodas un jābrauc uz Ķīnu to pilnveidot. Tā nu, četrus gadus mācoties, esmu ieguvusi bakalaura grādu ķīniešu valodā. Latvijā ir izveidojies priekšstats, ka ķīniešu valoda ir grūta. Tā gluži nav. Gramatika ir ļoti vienkārša, toties rakstība gan sarežģīta.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Marta ieradusies Latvijā kā idejas autore un projekta vadītāja, lai kopā ar saviem sadarbības partneriem izveidotu iedvesmojošas kāzu fotogrāfijas, kur jaunā pāra lomās iejutušies ķīniešu modeļi. Sarunas ar pavadošo personālu latvieša ausīm atgādina bāršanos, bet Marta mierina – tā no malas izklausās pat vissadzīviskākā saruna, jo ķīniešu valodā ir četri toņi, kas mūsu ausīm varētu izklausīties dīvaini. Ķīnieši esot ļoti uzmanīgi un labsirdīgi pret ārzemniekiem. Kaut gan Ķīnā pavisam ir 56 tautības, oficiāli visi runā vienā – tā saucamajā mandarīnu valodā, par kuras prasmi viņai bieži nākoties saņemt komplimentus.

No “EXPO” līdz Ķīnas televīzijai

Vēl studiju laikā Marta piedalījusies izstādē “EXPO”, kas 2010. gadā notika Ķīnā. “Man tas likās ļoti aizraujoši, jo svešā zemē sirds vienmēr ilgojas satikt tautiešus. Lai gan Šanhajā dzīvo ap piecdesmit latviešu, katru dienu netiekamies. Izstādē man bija svarīgi arī savas valsts augstākajām amatpersonām sevi parādīt kā spējīgu latviešu meiteni Ķīnā,” atklāj Marta.

Nu Marta ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu uzsākusi savu projektu. Tomēr sākums visam bijusi Martas nonākšana Ķīnas televīzijā. “Tas bija laimīgs gadījums, ka mana pasniedzēja universitātē pierunāja mani piedalīties ķīniešu valodas konkursā, ko rādīja Ķīnas Centrālajā televīzijā. Tobrīd mana ķīniešu valodas prasme vēl nebija tik pārliecinoša, un mani no sacensībām izbalsoja. Bet pēc pāris nedēļām piezvanīja pasākuma producents, kuram bija patikusi mana izturēšanās kameras priekšā, un piedāvāja piedalīties ceļojumu šovā un vēlāk arī citos šovos, kur varēju stāstīt par Latviju un mūsu kultūras īpatnībām.”

Pēc šova Marta Ivaņinoka saņēmusi daudzu televīziju piedāvājumus. “Es sāku sadarboties ar vienu Šanhajas televīzijas programmu, kurā tika runāts par kultūru atšķirībām. Tur filmējos trīs gadus, kas deva gana lielu atpazīstamību gan Šanhajā, gan vēl septiņās Ķīnas pilsētās, kur šovu rādīja katru sestdienas vakaru. Katrā raidījumā, sākot uzstāšanos, es vienmēr teicu: “Esmu Marta no Latvijas.” Un šie vienkāršie vārdi ķīniešu skatītājiem izraisīja lielu interesi uzzināt, kur tā Latvija īsti atrodas.”

Latviešu iespēja

Sākusi kā raidījuma vadītāja, bet laika gaitā, pārtopot par studijas viesi, Marta apjautusi arī galvenās atšķirības abu valstu ekonomikā. “Sapratu, ka Latvija ķīniešu pasaules izzināšanā pagaidām ir baltais plankums un pie mums ir daudz tādu vietu, kas viņiem šķiet eksotiskas. Tādēļ nolēmu par kāzu foto tūrisma bāzes vietu piedāvāt tieši Latviju, jo atšķirībā no pārapdzīvotajām Ķīnas pilsētām Latvijā valda nesteidzīgs dzīves ritms, ir samērā maz cilvēku un automašīnu, kas patīkami kontrastē ar dzīvi Šanhajā. Arī Vecrīga ir samērā klusa, tad kādēļ gan ķīniešiem būtu jādzenas uz Parīzi, kas tāpat līdzinās skudru pūznim un kur diezin vai viņi varēs pabūt vienatnē paši ar sevi?” spriež Marta.

Šobrīd viņa kopā ar lielāko kāzu foto pakalpojumu aģentūru Ķīnā strādā pie reklāmas bilžu uzņemšanas izcilākajās Latvijas vietās – Rundāles pilī, Mežotnē, Bauskā, Bīriņos, Cēsīs, Turaidā un citviet. Pēc fotosesijas beigām Marta vēl paliks Latvijā, lai izveidotu pārstāvniecību Rīgā un noslēgtu līgumus ar vietējiem sadarbības partneriem.

“Izmantojot iegūtās bildes, kāzu aģentūra izveidos ķīniešiem konkrētus piedāvājumus, bet mans uzdevums būs rūpēties, lai jauno pāru uzturēšanās Latvijā noritētu raiti un atbilstošā līmenī. Vēlāk Marta arī plāno piedāvāt kāzu foto pakalpojumus Eiropas tirgum.

Kāzu foto sesiju organizēšana Ķīnā ir pārvērtusies par rūpalu ar milzīgu potenciālu, jo te darbojas apmēram 50 tūkstoši kāzu rīkošanas aģentūru, tostarp Šanhajā vien apmēram četri tūkstoši. Pie mums pierasts, ka jaunlaulātie bildējas kāzu dienā, taču Ķīnā notiek citādi. Tā kā kāzas parasti ir ļoti lielas ar 200 – 300 viesiem, tad tobrīd kāzu fotogrāfijām jau jābūt gatavām, ko svinībās izdalīt radiem, draugiem, kolēģiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Tā ir tikai pirmā lakstīgala, esmu pārliecināts, ka krievi turpinās šādi darboties,” Rajevs dienas notikumu apskatā
VIDEO. Gobzems Saeimas tribīnē paziņo, ka ir gejs. Vēlāk soctīklos teic, ka “pa visiem kopā jums izdevās salauzt manu dzīvi”
“Ir viena iestāde, kurā darbiniekiem tika maksāts par vakcinēšanos,” Valsts kontrolieris atklāj, kura tā ir
Lasītāja jautā: kad var stādīt gurķus siltumnīcā un laukā?
Mariupolē krievi pabeiguši sabombardētā teātra drupu novākšanu un līķu izvešanu
Lasīt citas ziņas
FOTO. “Atbrīvošanās no padomju mantojuma” gājienā pulcējušies vairāki tūkstoši cilvēku
“Tā ir tikai pirmā lakstīgala, esmu pārliecināts, ka krievi turpinās šādi darboties,” Rajevs dienas notikumu apskatā
Mariupolē krievi pabeiguši sabombardētā teātra drupu novākšanu un līķu izvešanu
“Pēc karavīru ievainojumiem var redzēt, kuri ieroči ir visefektīvākie,” Rajevs stāsta par efektīvākajiem ieročiem
Vilis Vītols: “Uzskatu, ka vislielākais drauds latviešiem ir nevis Krievija, bet gan mūsu tautas demogrāfiskā situācija.
09:11
Ko ēst brokastīs? 6 brokastu opcijas, kuras vērts apsvērt
09:07
Sestdien daudzviet Latvijā sagaidāms lietus
09:01
Izskan iespējamo ekonomikas ministru vārdi
Mēnesi pirms vēlēšanām 18 000 iedzīvotāju būs nederīgas pases. Gaidīt sodu, stundām stāvēt rindā, ko darīt?
Kijiva: Situācija karadarbības zonā saglabājas saspringta
Policija aizturējusi personu, kura centās bloķēt patriotu gājienu Rīgā
“Ir viena iestāde, kurā darbiniekiem tika maksāts par vakcinēšanos,” Valsts kontrolieris atklāj, kura tā ir
Austrumu slimnīcā operēts pirmais karā cietušais Ukrainas civiliedzīvotājs
Krievija NATO paplašināšanās dēļ veidos jaunas armijas bāzes rietumu pierobežā
Piedraud ar “ledus cirtni”, piedāvā ievest karaspēku, kā arī “plēšas”, kurš savāks sev: krievu mediji par okupācijas pieminekļa nojaukšanu Latvijā
VIDEO. “Viņš turēja savu solījumu!” Audio materiālā tiesā atklāj, kāpēc Deps ne reizi nav paskatījies uz savu bijušo sievu
“Azov” komandieris: Smagi ievainotie karavīri no “Azovstaļ” evakuēti tālākai apmaiņai
VIDEO. Gobzems Saeimas tribīnē paziņo, ka ir gejs. Vēlāk soctīklos teic, ka “pa visiem kopā jums izdevās salauzt manu dzīvi”
VIDEO. Cīņa uz dzīvību un nāvi – mežacūka cīnās ar vilku. Aculiecinieka kadri no Lietuvas
“Virši-A” iegādājas 20% “Skulte LNG Terminal” akciju
Latvieši atkal slīkst ātro kredītu bezdibenī
Pēteris Apinis: Vājš ministrs ir Pavļuts, kas patiesībā ir laba ziņa, jo viņam nav liekā svara
DLRR padomes priekšsēdētāja: Esam lielākā rūpnīca nozarē, bet Linkaita kungs nekad nav licies par mums ne zinis
VIDEO. Andris Kivičs beidzot satiek savu vecāko meitu. Tikšanās viņu aizkustina līdz asarām
Lasītāja jautā: kad var stādīt gurķus siltumnīcā un laukā?
“Viņus piespieda doties uz Krieviju. Viņiem atņēma visu” – kas notiek ar ukraiņu bēgļiem, kas nonāk Krievijā?
VIDEO. Harkivas robežsargs piepilda savas meitas kvēlāko vēlēšanos
Kā vērtējat premjera Kariņa rīcību saistībā ar ministru maiņu?
VIDEO. Satiksmes mierināšana Nīderlandes pilsētā Utrehtā pārspēj Rīgas stabiņus
VIDEO. “Dzimtene, draugi, nav prezidenta pakaļa, ko visu laiku jābučo!”: koncertā Ufā pasaka slavens krievu dziedātājs
FOTO. Kļuvis zināms, kāpēc tiešraidē no “Eirovīzijas” fināla skatuves nozuda vakara vadītāja Laura Pauzīni