Vilnis Ķirsis
Vilnis Ķirsis
Foto – Valdis Semjonovs

Vilnis Ķirsis: slēpnī nesēžu. Te nu es esmu. Pieteikts Rīgas mēra amatam 41

Daži saka – “Vienotība” par Rīgas mēra amata kandidātu izvirzījusi nepazīstamu cilvēku. Kur viņi bija pirms 26 gadiem, kad desmitgadīgs rīdzinieks no Pētersalas ielas kopā ar vecākiem (tētis – LNNK biedrs) cauru nakti bija klāt pūliņos nogāzt Ļeņina pieminekli pilsētas centrā un pret rīta gaismu Voldiņš bija augšpēdu gan? Puiku sauc Vilnis Ķirsis. Kas seko līdzi politikai, zina, ka tagad viņš ir Saeimas deputāts, EM parlamentārais sekretārs, politikā iesaukts pēc “Rīkojuma Nr. 2” un otrreiz kandidēs Rīgas pašvaldības vēlēšanās. Pietiekami jauns un apņēmīgs cilvēks, lai mēģinātu demontēt vēl vienu vīru no pjedestāla – Nilu Ušakovu.

Reklāma
Reklāma
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Tauta satraukusies. Latviskās partijas nav spējušas vienoties, lai pieveiktu “Saskaņu” domes vēlēšanās. Neesot sagatavotu piedāvājumu, spilgtu līderu un vēlmes cīnīties par varu, mēra amatu.

Kāpēc nav gribas cīnīties? “Vienotības” Rīgas nodaļa mani izraudzīja par listes pirmo numuru. Nevis kā “pēdējā brīža” piedāvājumu, bet kā politiķi, kurš vēlējās kļūt par Rīgas mēra amata kandidātu. Galvaspilsētas savdabība ir citur neraksturīga politiska pieskaņa vēlēšanās. Ja pilsētnieki vērtētu tikai pēc praktiski saimnieciskiem piedāvājumiem, Ušakovs nekad nekļūtu mērs. Es esmu ekonomists un šais jautājumos jūtos stiprs. Jā, žēl, ka neizdevās vienoties ar ZZS un NA par vienu sarakstu, bet ko līdz zūdīties par “pamatos ieliktu kļūdu”. Mēģināsim defektu pārvērst par efektu. “Vienotība” veido atvērto sarakstu, kur uz brīvām vietām aicinām pilsētas apkaimju aktīvistus, ekspertus, vai tie speciālisti velojautājumos, vai arhitektūrā un 
izglītībā, cilvēkus, kuros modies vecais tautfrontieša gars, – “konsolidēsim” ikkatru, kurš nav vienaldzīgs un grib piedalīties Rīgas veidošanā par mājīgu, mūsdienīgu Latvijas galvaspilsētu. Un tam ir atsaucība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Esmu ievērojis, ka tad, kad Saeimā kritizē Rīgas vadītājus, no “Vienotības” puses vienmēr jūs izsakāties. Ilgāku laiku gatavojāties konkurēt ar Ušakovu?

Pievēršu uzmanību, reaģēju uz netaisnībām. Kad dome pacēla transporta biļetes cenu līdz 1,15 eiro, ko maksā strādājošie cilvēki, norādīju, ka tam iemesls ir nesaimnieciskums. Dotācijas “Rīgas satiksmei” izputina melnajos caurumos. Ušakovs, bijušais žurnālists, ir liels tēla veidošanas meistars. Prot ieborēt, ka viss ir jauki un skaisti. Ārpus mākslīgi radītās rozā pasaules ir lielas problēmas. Prasmīgi vadītajos sociālajos tīklos nav nesakārtotības, turpretim uz Rīgas ielām ir bedres, ceļu remonti nemākulīgi, Centrāltirgus pārvaldība – gadiem aizlaista.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.