Dārza karalienes - lilijas

Ko iesākt ar liliju sīpoliem ziemā: selekcionāra padomi 0

Sandra Ruska, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
Lasīt citas ziņas

“Koppasūtījumā iegādājos sīpolus, kas pienāks februāra beigās. Sāku raizēties, kā tos pareizi uzglabāt līdz pavasarim, kad tos varēs stādīt zemē.” – jautā Sabīne T.

Iegādājoties liliju sīpolus februārī, jāskatās, kāds ir laiks. Ja zeme dārzā nav sasalusi, tos var stādīt, negaidot pavasari. “Sīpolam ir diezgan vienalga, kad to ieliek zemē. Tas tur pagaidīs, kad varēs dzīt saknes, un tad to arī darīs,” norāda liliju selekcionārs Guntis Grants.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet, ja zeme ir sasalusi, sīpolus vislabāk uzglabāt ledusskapī, kur ir konstanta temperatūra. “Sīpolus saliek polietilēna maisiņā, taču jāraugās, lai neveidotos konden­sāts, tāpēc vēlams iebērt kūdru vai zāģskaidas, var arī dārza zemi. Taču beramajam jābūt gana sausam, citādi lilijām ātri vien sāksies puve. Materiālam jābūt sausākam, nekā šķistu prātīgi, bet tas nedrīkst būt gaissauss. Apmēram tādā mitrumā veikalos tiek pārdoti kūdras substrāti maisos,” skaidro Guntis Grants.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.