Foto: Unsplash

TESTS: Ko par tavu raksturu atklāj tava acu krāsa? 14

Kā mums visiem labi zināms, acis ir dvēseles spogulis. Bet vai tiešām pēc acu krāsas var noteikt cilvēka raksturu vai arī tas ir fiziognomistu izdomājums?

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Lasīt citas ziņas

Orientēties tikai pēc acu krāsas, veidojot psiholoģisko portretu, protams, nevar. Lai noteiktu personības tipu nepieciešams sejas un mīmikas raksturīgo pazīmju komplekss. Acu krāsa var kalpot drīzāk kā papildu, taču ļoti nozīmīgs informācijas avots par cilvēka raksturu.

Izvēlies savu acu krāsu un noskaidro!

Tumša, gandrīz melna acu krāsa

Melnu acu īpašnieki ir cilvēki ar ļoti spēcīgu enerģētiku un līdera dotībām. Viņi ir kaislīgi, uzņēmīgi, optimistiski, mīloši, ugunīgi, bezbailīgi un izlēmīgi. Ja šie ļaudis pievērsīsies kādam mērķim, tad agrāk vai vēlāk to sasniegs – viņus neapturēs nekādi šķēršļi. Bet mērķis viņiem ir vienmēr.

CITI ŠOBRĪD LASA

Melnu acu īpašniekiem vissarežģītākais un briesmīgākais ir nekā nedarīšana un sēdēšana uz vietas. Karstasinīgais temperaments un adrenalīna radītais azarts asinīs prasa jaunu virsotņu iekarošanu.

Melnu acu īpašniekiem piemīt magnētisks valdzinājums un viņi bieži nonāk uzmanības centrā. Galējos variantos kopumā pozitīvā mērķtiecība un apņēmība var pārtapt par apsēstību ar visām no tā izrietošajām sekām.

Brūna acu krāsa

Brūnacaini cilvēki ir temperamentīgi, jūtīgi, asprātīgi un ātri aizsvilstas. Neraugoties uz savu ātro dabu, viņi tikpat ātri “atdziest” un aizmirst aizvainojumus it kā nekas nebūtu noticis.

Kaut kas līdzīgs notiek arī mīlas frontē – kaisles uguns strauji iedegas, spilgti deg, taču ātri nodziest. Lai liesma būtu iespējami ilgāka, brūnacainajiem cilvēkiem nepieciešama atbildes reakcija, atbalsts un iedrošinājums.

Viņi ir gatavi dāvāt savu siltumu, taču tikai tajā gadījumā, ja tas tiek ar pateicību pieņemts. Cilvēkiem ar brūnām acīm ir vēl viena vājā vieta – viņi ir kaprīzi, taču pateicoties sabiedriskumam un mākai saprasties ar cilvēkiem, viņi parasti bez īpašām problēmām iegūst vēlamo.

Gaiši brūna acu krāsa

Gaiši brūnu, riekstu krāsas vai tējas krāsas acu īpašnieki ļoti atšķiras no cilvēkiem ar tumši brūnām acīm. Viņi ir sapņaini, tiecas pēc vienatnes, mīl būvēt gaisa pilis un lidot mākoņos.

Gaišbrūno acu īpašnieki ir jūtīgas un ievainojamas dabas. Viņi var to neizrādīt, taču pat niecīgs aizvainojums var nodarīt viņiem spēcīgas dvēseliskas un fiziskas sāpes.

Reklāma
Reklāma

Jo gaišāka ir acs varavīksnene, jo cilvēks ir kautrīgāks, pieticīgāks un neizlēmīgāks. Gaiši brūnu acu īpašnieki sliecas uz pasivitāti, kas nereti traucē dzīvē, īpaši, kad ir nepieciešama aktīva un apņēmīga rīcība.

Starp pozitīvajām īpašībām var minēt strādīgumu, uzticamību un uzcītību. Labāku darbinieku un draugu neatrast! Uz šo cilvēku var paļauties vissarežģītākajās situācijās – viņš noteikti nepievils.

Cilvēki ar gaiši brūnām acīm ir cieti rieksti. Aiz ārējās pieticības, padevības, maiguma un kautrības slēpjas stūrgalvīga personība, kas necieš spiedienu un tiecas visu darīt pēc sava prāta. Viņu princips – lēnāk brauksi, tālāk tiksi. Ja līdztekus patstāvībai izdodas pievienot nedaudz ticības sev un izlēmības, gaišbrūnu acu īpašnieki tālu tiek un daudz ko sasniedz.

Zila acu krāsa

Zilu acu īpašnieki ir ārkārtīgi emocionāli, jūtīgi un romantiski. Viņi spēj neprātīgi iemīlēties, taču tikpat spēcīgi viņi var arī ienīst, aukstasinīgi izstrādāt oponenta iznīcināšanas stratēģiju un īstenot to dzīvē.

Tos, kuri krīt zilacaino cilvēku nežēlastībā, neapskaudīsi. Zilacainie ir cilvēki ar jūtām un emocijām – kas uz sirds, tas uz mēles. Viņiem augstākā vērtība ir taisnība un taisnīgums. Taisnību zilacainie ļaudis ir gatavi aizstāvēt visiem iespējamiem līdzekļiem, pat tad, ja tiek nodarīts kaitējums viņu pašu interesēm.

Tomēr subjektīvās spriešanas spējas liedz viņiem saprast, ka viņu patiesība nav absolūta. Apkārtējie nereti to uztver kā augstprātību un uzpūtību. Augstā emocionalitāte apvelta zilacainos ļaudis ar apņēmību un bezbailību, kā arī līdera dotībām, taču viņiem ir jāiemācās nepadoties impulsīvai rīcībai, nesteidzināt notikumus un būt iejūtīgākiem pret citiem cilvēkiem.

Gaiši zila acu krāsa

Gaiši zilas acis sastopamas sapņainiem, romantiskiem, jūtīgiem un ievainojamiem indivīdiem, kuriem patīk fantazēt par kaut ko lielu un skaistu, bet kuri, sastopoties ar realitāti, kas ne tuvu nav ideāla, var krist grūtsirdībā vai pat depresijā.

Lai gan gaiši zilu acu īpašnieki ir sentimentāli, viņi reti kad ir spējīgi uz dziļām jūtām, tāpēc attiecībās viņi ir nepastāvīgi. Viņi ātri apvainojas, jo visu ļoti ņem pie sirds.

Cilvēki ar gaiši zilām acīm ir kaprīzi, un viņu garastāvoklis var mainīties vairākas reizes dienā. Šādas acu krāsas īpašnieki necieš garlaicību un vienveidību. Viņi ir mērķtiecīgas personības, kas ir prasīgas gan pret sevi, gan apkārtējiem.

Debesu krāsas acis bieži sastopamas mākslas pasaules pārstāvjiem ar bagātu iztēli un fantāziju.

Pelēka acu krāsa

Pelēku acu īpašnieki ir īsti darba rūķi, intelektuāļi un filozofi. Viņu spēcīgās puses ir – apdomīgums, spožs prāts, asa uztvere, praktiskums, izlēmība, reālisms, godīgums, laipnība, uzticamība, zinātkāre un pacietība.

Saskarsmē viņi ir draudzīgi, sirsnīgi, mierīgi, dažkārt pārmērīgi atturīgi, toties uzticami un pastāvīgi. Viņi vienmēr sniegs palīdzīgu roku un dos labu padomu.

Pelēku acu īpašnieki ir pašpietiekamas un patstāvīgas personības, kas nebaidās no šķēršļiem un grūtībām, nekad neslēpj galvu smiltīs, bet vienmēr ņem talkā savu prātu, zināšanas un prasmes, tāpēc sfērās, kur nepieciešams izmantot intelektu, viņi gūst panākumus.

Jūtu plānā viņiem bieži ir nepieciešama mūza vai iedvesmotāji. Tumši pelēku acu īpašniekiem piemīt īpašs rakstura spēks, izlēmība, stūrgalvība un drosme. Šie ļaudis pēc savas dabas ir greizsirdīgi, ietiepīgi, valdonīgi, bet ļoti uzticami.

Pelēkzila acu krāsa

Šādas krāsas acu īpašniekiem ir mērķtiecīga, izlēmīga, ambicioza un taisnīga daba, kurā atkarībā no krāsas intensitātes dominē pelēku vai gaiši zilu acu cilvēku īpašības.

Kopumā viņi ir mierīgi un godīgi, viņus grūti izvest no pacietības. Turklāt viņi radoši un asprātīgi ar labi attīstītu intuīciju un iztēli.
Pelēki zilu acu īpašnieki nav īpaši sentimentāli un jūtīgi.

Apkārtējiem viņos var pietrūkt garīguma un atsaucīguma, taču nav šaubu par viņu uzticamību un pieķeršanos. Turklāt viņi ir patstāvīgi un taisnīgi, lieliski padomdevēji, kas nekad neatstās nelaimē. Viņiem ir nepieciešams iedrošinājums un atbalsts.

Pelēkzaļa – zaļa acu krāsa

Ar pelēkzaļām acīm daba apvelta strādīgus, pragmatiskus un taisnīgus cilvēkus, kam piemīt izlēmība, pacietība un pastāvīgums.

Viņi prot kontrolēt savas emocijas, palikt bezkaislīgi situācijās, kas prasa izsvērtus lēmumus un aukstu prātu. Lai gan viņi ir praktiski un reālistiski, viņiem nevar pārmest jūtīguma un delikātuma trūkumu.

Cilvēki ar pelēkzilām acīm prot uzklausīt, just līdzi un sniegt atbalstu. Maigumu un jūtīgumu papildina prāta elastīgums, asa intuīcija un spēcīga griba.

Pelēkzilu acu īpašnieki – tie ir plašs maiguma un jūtīguma okeāns. Viņu mīlestība ir patiesa, kaislīga un dziļa. Ja viņi iemīlas, tad nopietni un uz ilgu laiku, saglabājot uzticību savam izredzētajam vai izredzētajai.

Citi cilvēki viņus ciena par labu sirdi, maigumu un atsaucību, bet ienīst par stingrumu un principialitāti. Pelēkzilo acu īpašnieki ir lieliski sarunbiedri un klausītāji.

Bieži vien viņi ir apveltīti ar spēju redzēt cauri citiem cilvēkiem, ko lieliski izmanto gan personīgajā dzīvē, gan karjerā. Rakstura ziņā viņi ir līdzīgi kaķiem – lepni, neatkarīgi, nepieejami, taču vajag viņus tikai pieradināt – tad viņi kļūst maigi un pūkaini, lai gan par asajiem nagiem labāk neaizmirst.

Dzintarkrāsas acis

Tīģera vai čūskas acis sastopamas ārkārtīgi reti, galvenokārt neparastiem cilvēkiem, kuri apveltīti ar mākslinieciskiem talantiem, īpašu valdzinājumu un šarmu, kā arī spēju lasīt citu domas.

Viņi ir bezbailīgi, elastīgi, atjautīgi, radoši un neparedzami.

Cilvēki ar dzeltenu varavīksnes nokrāsu ir labākie, dāsnākie, uzticīgākie un lojālākie draugi, kas ir gatavi par tevi cīnīties līdz galam. Kopā ar viņiem tu jūties kā aiz akmens sienas.

Vienlaikus viņiem nav sveša viltība, taču no tās jābaidās tikai tiem, kuru nodomi nav tīri. Dzeltenās acis lūkojas tieši dvēselē, tāpēc akmeni tur nenoslēpsi.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.