Ukraiņu armijas gūstekņi
Ukraiņu armijas gūstekņi
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Ko Rajevs darītu, ja kāds aizskartu viņa ģimeni? 0

Kāds TV 24 skatītājs “Speciālizlaidumā” uzdeva visai personisku jautājumu militārajam ekspertam, Nacionālo bruņoto spēku rezerves pulkvedim Igoram Rajevam. Jautājums uzdots kontekstā, kad ir izskanējusi informācija, ka ukraiņi it kā nežēlīgi izturoties pret krievu armijas gūstekņiem. Kā rīkotos Igors Rajevs, ja kāds svešs cilvēks aizskartu viņa ģimeni? Vai viņa roka savilktos dūrē?

Reklāma
Reklāma
TV24
“Jo tālāk šķir, jo dumjāks var palikt!” Slaidiņu līdz smiekliem pārsteidzis suvenīrs no Ukrainas – krievu karavīra piezīmju grāmata 74
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Pulkvedis atbild bez ilgas domāšanas. Ja pretinieks aizskartu viņa ģimeni, viņš šo pretinieku nošautu. Tas gan ir vienkāršākais risinājums.

Vienlaikus gan viņš arī atgādina: “Atšķirība starp civilizētām tautām un civilizētu armiju un barbaru tautām ir tāda, ka mēs ievērojam kaut kādus likumus un mēs tomēr nepaļaujamies, neskatoties uz to, ka mums gribas atriebties pāri darītājam.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums ir jāievēro likumus. Ja mēs atbildam ar to pašu, mēs kļūstam par tādiem pašiem barbariem kā viņi. Mums ir jāparāda, ka starp mums ir atšķirības,” militārista cienīgi atbild I.Rajevs.

Kā tad izturēties pret gūstekņiem? “Pat, ja viņš ir pats pēdējais nelietis un viņš tomēr ir padevies gūstā, mēs nevaram viņu spīdzināt un nevaram šaut nost. Bet mēs varam savākt visus pierādījumus un pēc kara viņš nevis dosies mājās, bet ilgi sēdēs cietumā.”

Militārais eksperts uzskata, ka šāda pieeja jāīsteno pret visiem, kuri šī kara laikā ir pārkāpuši likumus.

SAISTĪTIE RAKSTI