Pulkvedis Didzis Nestro
Pulkvedis Didzis Nestro
Foto: Zane Bitere/LETA

Pulkvedis: Izskatās, ka pašlaik Krievija karadarbībā Ukrainā koncentrējas uz “mazas uzvaras” gūšanu 0

Pašlaik izskatās, ka Krievija karadarbībā Ukrainā koncentrējas uz “mazas uzvaras” gūšanu, taču nav izslēgta arī atgriešanās pie lielajiem stratēģiskajiem mērķiem, vērtējot karadarbības Ukrainā norises, intervijā TV3 sacīja Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka vietnieks operacionālajos jautājumos, pulkvedis Didzis Nestro.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Jo tālāk šķir, jo dumjāks var palikt!” Slaidiņu līdz smiekliem pārsteidzis suvenīrs no Ukrainas – krievu karavīra piezīmju grāmata 74
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Kokteilis
VIDEO. “Nākamais apkaunojums aiz Galkina!” Laima Vaikule koncertā dzied ukraiņu valodā, kas nokaitinājis krievvalodīgos
Lasīt citas ziņas

Pēc pulkveža vērojumiem, pašlaik Krievijas armijas galvenā stratēģija ir spēku koncentrēšana, kas varētu liecināt par mērķi gūt kādu “mazo uzvaru”, kuru līdz 9.maijam valsts sabiedrībai pasniegt kā panākumu.

Ukrainā redzams, ka Krievijas armija pārgrupējas, atkāpjas no Kijivas, lai uzbrukumus koncentrētu Donbasa reģionā. Vienlaikus nevarot izslēgt, ka Krievijas armija mēģinās atgriezties teritorijās, kuras pašlaik pamet, turklāt arī stratēģiskais mērķis – panākt Krievijai paklausīgu Ukrainas vadību – nav īsti mainījies, vērtēja militārpersona.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukrainas armija ir veikusi atsevišķus sekmīgus pretuzbrukumus, tomēr, Nestro vērtējumā, bez aviācijas atbalsta un nopietniem resursiem lielākus panākumus gūt būs grūti, tostarp šādu mērķu sasniegšanai būtu vajadzīgi uzbrukumi arī Krievijas teritorijā, lai likvidētu šīs valsts armijas apgādes bāzes.

Runājot par civiliedzīvotāju slaktiņiem Bučā un Irpiņā, pulkvedis vairāk sliecās domāt, ka tā ir bijusi karavīru patvaļa, nevis gluži armijas vadības pavēles. Iemesls necilvēcīgajiem noziegumiem varētu būt tas, ka Krievijas armija ir vāji apgādāta, bet tas veicina marodierismu un laupīšanas. Ja tomēr pieņem, ka slaktiņi sekoja pēc armijas vadības pavēlēm, tad var pieļaut, ka motīvi ir ukraiņiem iedvest bailes.

SAISTĪTIE RAKSTI