Ekonomika
Bizness

Konditoreju “Vecrīga” skars būtiskas pārmaiņas. Vai pārtrauks darbību?0

Kafejnīcas “Vecrīga” publicitātes foto

Labi zināmā konditoreja “Vecrīga,” iespējams, varētu pārtraukt darbību.

Kā liecina “LA” rīcībā esošā informācija, konditorejas – kafejnīcas darbinieki saņēmuši informāciju, ka jau drīzumā konditoreja darbu varētu pārtraukt.

Darbiniece, kas nevēlējās savu vārdu atklāt, pastāstīja, ka jau pirmdien darbu pārtrauks “Vecrīga” Čaka ielā. Arī abu pārējo kafejnīcu – Aspazijas bulvārī un Valdemāra ielā – ir informēti par gaidāmajām izmaiņām. Kad tieši abas konditorejas darbu varētu pārtraukt, pavisam precīzas informācijas nav.

Jau vairākas dienas konditorejās nav pieejamas tradicionālās kūkas “Vecrīga”, arī tradicionālo ābolmaizi vairs necepot paši, bet to piegādā cits piegādātājs.

Visu laiku mūs brīdina, ka jātaupa un vēlreiz jātaupa, bet vairs jau nav ko sataupīt, sūkstās darbiniece. Viņa zina teikt, ka daļa kolēģu jau raugās pēc citas darbavietas.

“LA” sazinājās ar konditorejas pārstāvi Inesi Āboltiņu, kura mierināja, ka pagaidām viss ir kārtībā. Ar darbiniekiem šie jautājumi ir pārrunāti, visi ir informēti un asaras neviens nelejot.

Tiesa, Āboltiņa nenoliedza, ka konditorejas darbu varētu skart būtiskas izmaiņas.

“Saprotiet, ka mēs nevaram uzturēt vietas, kas nav rentablas. Tagad visu skatāmies, domājam, rēķinām. Izmaiņas būs,” viņa atzina. Konditoreju skaits samazināsies, bet par cik, vēl neesot zināms. Lielāka skaidrība, visticamāk, būšot nākamnedēļ.

“Vecrīgas” apsaimnieko SIA “Rīga Travel”, kas reģistrēta Langstiņos. Uzņēmums pašreiz pilnībā pieder 1995. gadā dzimušajam Paulam Pīlāgam, bet līdz 2018. gada oktobrim tas piederēja Ivandei Pīlāgai.

Uz 7. jūniju uzņēmumam izveidojies 3049 eiro parāds Valsts Ieņēmumu dienestam. Firmas.lv liecina, ka uzņēmums pērn strādāja ar 65,33 tūkstošu eiro apgrozījumu un 71,8 tūkstoti eiro zaudējumiem.

Gaidāmās izmaiņas jau pamanījuši arī rīdzinieki. Politiķis un sabiedriskais darbinieks Roberts Putnis savā ierakstā mikroblogošanas vietnē twitter vēsta: “Zūd daļa no Rīgas identitātes – darbu pārtrauc tik daudzu rīdzinieku “viesistaba” kafejnīca “Vecrīga”. Nebūs vairs ne mīļo vecrīgu, ne abolmaizīšu, ne pavasaru ar rabarberu plātsmaizi. Tradīcijas turpinājumu var meklēt Ozoliņa konditorejā. Darbiniecēm asaras acīs.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Dažu stundu laikā “izķēra” 100 klaipus! Bezglutēna maiznīca tagad arī Rīgā 1
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Tikko paziņo par pasākumiem Covid-19 ierobežošanai, ēdinātāji uzreiz prasa kompensācijas 1
2 dienas
Ieva Ēvalde
Ekonomika
Nedroši velosēdeklīši un bīstamas mīkstās rotaļlietas. Vai mēs zinām, ko pērkam saviem bērniem?
2 dienas

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Kultūra
“Esmu optimists, lai gan depresīvs.” Pēdējā saruna ar mūžībā devušos Paulu Bankovski žurnālā “Mājas Viesis”
Intervija 7 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Jūs, meitiņ, palaistiet ar kokakolu, sālsūdeni vai sodas ūdeni.” Saruna ar zāļu sievu un Cēsu pils dārznieci Līgu Eglīti
Intervija 8 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
1940. gada jūnijā valsts vadītājs Kārlis Ulmanis atradās ļoti sarežģītā situācijā. Vai Latvija varēja pretoties? 6
12 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Satiksmes sodi – jūlija jaunumi. Vai lielāki maksājumi dos efektu, ja nav nodrošināta soda neizbēgamība? 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Laukos
Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Kāds traktora gribētājs jau zaudējis 1800 eiro
3 stundas