Sports
Citi sporta veidi

Koronavīrusa pandēmijas laikā mainītas arī dopinga analīžu ņemšanas pamatnostādnes0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: pexels.com

Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) piektdien izdeva jaunas dopinga analīžu ņemšanas vadlīnijas, lai atvieglotu turpmāko analīžu veikšanu koronavīrusa pandēmijas ierobežojumu apstākļos.

Atzīmējot, ka kopš WADA 6.marta paziņojuma koronavīrusa Covid-19 izplatība ir kļuvusi par “vēl lielāku veselības un sabiedrības ārkārtas situāciju”, WADA mudināja antidopinga organizācijas rīkoties saskaņā ar ierobežojumiem, ko noteikušas vietējās veselības iestādes, “lai nodrošinātu pareizu sportistu un dopinga kontroles personāla aizsardzību, vienlaikus aizsargājot dopinga kontroles programmu integritāti, īpaši gatavojoties 2020.gada Tokijas olimpiskajām un paralimpiskajām spēlēm.”

WADA jaunākās vadlīnijas iesaka antidopinga organizācijām pārliecināties, ka paraugu ieguvējiem nav slimības simptomu.

Atbildīgajiem darbiniekiem vajadzētu arī pajautāt sportistiem, vai viņiem ir kādi slimības simptomi, vai arī viņi vai kāds cits analīžu iegūšanas vietā neatrodas paaugstināta saslimšanas riska ar Covid-19 grupās.

Ja tiek atklāts, ka analīžu ņemšanas personāls ir saslimis ar vīrusu, personālam ir jāinformē par viņu pārbaudītajiem sportistiem un otrādi, paziņoja WADA.

Personālam ir jāizmanto aizsargājošs apģērbs, piemēram, maskas, un darba virsmas jādezinficē. Ja vietējie apstākļi ierobežo darbu, tad antidopinga organizācijām vajadzētu “apsvērt iespēju mērķtiecīgi koncentrēt savu testēšanas programmu uz sportistiem no augsta riska sporta veidiem un disciplīnām”, skaidro WADA.

Vietās, kur analīžu ņemšanas programma šobrīd nevar turpināties, WADA un citām antidopinga organizācijām un sporta federācijām jāstrādā kopā, “kad situācija sāks normalizēties”, lai identificētu nepilnības testēšanā, “jo īpaši attiecībā uz Tokijas olimpiskajām spēlēm un paralimpiskajām spēlēm.”

WADA mudina antidopinga organizācijas turpināt iegūt informāciju par pārbaudāmo sportistu atrašanās vietām, lai atvieglotu ārpussacensību pārbaudes.

Sportisti joprojām ir atbildīgi par terapeitiskās lietošanas izņēmuma atļauju iegūšanu, un “viņiem jāatgādina, ka tos joprojām var pārbaudīt jebkurā vietā un laikā,” atgādina WADA.

Saistītie raksti

“Kamēr saskaņā ar pasaules antidopinga programmu nav plānots mainīt pašreizējās prasības, WADA pilnībā apzinās šīs bezprecedenta situācijas sarežģītību un nodrošinās, lai tās atbilstības uzraudzības programma nodrošina apstākļiem atbilstošu elastības un izpratnes līmeni,” skaidro WADA.

Tā kā dažas WADA akreditētās laboratorijas jau ir slēgtas un citas, iespējams, sekos šim piemēram, WADA norāda, ka testēšanas organizācijām jāsazinās ar Monreālā bāzēto WADA, lai iegūtu informāciju par to, kādas laboratorijas ir gatavas pieņemt paraugus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
GN
Gints Narogs
Sports
Pirmo reizi starp 100 visvairāk pelnošajiem sportistiem pasaulē iekļuvis arī Latvijas pārstāvis 1
5 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Roku mazgāšana, iesildīšanās tikai ārā, nekādu līdzjutēju. Ekmanis atklāj, kā notiks jauno bobslejistu un skeletonistu atlase
6 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Ja mēnesi divus netaisi kaut vai kūleņus – reibst galva. Cīņas sports gaida kontaktu
6 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda