RILAK

Krāsu un laku produkcijas ražošanas līderis – Rīgas un krāsu rūpnīca “RILAK” svin 125 gadu jubileju 4

Rīgas laku un krāsu rūpnīca ir uzņēmums, kurš ar savu ilggadējo pieredzi un izcilu reputāciju Baltijas valstīs ir kļuvis par uzticamu partneri daudzām industrijām un mājsaimniecībām un pašlaik saviem klientiem piedāvā vairāk nekā 200 unikālu produktu. Pateicoties augstas kvalitātes produktiem, ir iegūta lojalitāte un uzticība no klientiem visā reģionā. Šogad uzņēmums svin ievērojamu jubileju – 125 gadu pastāvēšanu tirgū.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Lasīt citas ziņas

Uzņēmums gadu gaitā strauji attīstījās un iekaroja savu vietu tirgū, piedāvājot inovatīvas un videi draudzīgas krāsu un laku formulas. Ar laiku tika paplašināts piedāvājums, ieviešot jaunus produktus un pielāgojoties klientu vajadzībām. Uzņēmuma filozofija ir balstīta uz ilgtspējību, tehnoloģisku progresu un sadarbību ar klientiem, lai nodrošinātu vislabākos risinājumus gan profesionāļiem, gan mājsaimniecībām.

“Vairāku gadu gaitā, mainoties gan uzņēmumam un saražotajiem produktiem, gan darbinieku paaudzēm, mūsu darba uzdevums ir palicis nemainīgs – ražot kvalitatīvus un inovatīvus produktus, stiprināt Latvijas tirgu un lepoties ar sasniegto. Patiesi lepojamies un cienām tos tūkstošu darbinieku, kas 125 gadu laikā ir ielikuši savu artavu rūpniecības attīstībā. Katrs dzīves cikls rūpnīcās ir bijis pilns ar izciliem vadītājiem un zinātniekiem, kuru ieguldījums uzņēmuma attīstībā ir neaizmirstams,” saka Larisa Polosuhina, Rīgas laku un krāsu rūpnīcas valdes priekšsēdētāja.

CITI ŠOBRĪD LASA

125 gadu laikā ambīcijas pēc inovācijām un sasniegumiem neizsīkst

No kādreiz pieticīga veļas mazgāšanas līdzekļu, ziepju un kazeīna krāsvielu ražotāja, uzņēmums ir kļuvis par Baltijas valstu krāsu un laku produkcijas ražošanas līderi. Katru gadu tiek izstrādāti vismaz 3 līdz 5 jauni produkti. Ražošanas procesos stingri tiek ievērots ISO 9001:2015 un ISO 50001:2018 standarti, atspoguļojot uzņēmuma apņemšanos nodrošināt kvalitāti un ilgtspējību. Kā arī, nepārtraukti notiek pielāgošanās mainīgajiem Eiropas Savienības noteikumiem par ķīmisko produktu ražošanu, tieši tādēļ pastāvīgi tiek pilnveidots produktu piedāvājums, kā rezultātā pašlaik ir pieejams vairāk nekā 200 modernu produktu. Galvenā uzmanība tiek pievērsta tam, lai produkti būtu videi draudzīgāki, veselīgāki un atbilstu stingrām ES noteiktajām normām.

Uz starptautiskās skatuves Rīgas laku un krāsu rūpnīca ir aktīvi piedalījusies sadarbības projektos Ķīnā. Šī iesaiste ir redzama vērienīgā projektā – jaunās Pekinas Daksingas starptautiskās lidostas sienu un griestu krāsošanā, tādējādi pierādot sevi arī ārpus Latvijas robežām.

Reklāma
Reklāma

Uzņēmums aktīvi iesaistās sabiedriskajā dzīvē un ilgtspējīgā biznesa attīstībā

Šobrīd uzņēmums ir apņēmies ieviest ESG (vides, sociālo un pārvaldību) kritērijus un EPD (produktu vides deklarācijas) uzņēmuma darbībā. Šie pasākumi pašlaik ir prioritāte, lai nodrošinātu ilgtspējīgu un atbildīgu biznesa praksi. Turklāt nepārtraukti tiek investēts enerģijas patēriņa samazināšanā. Gadu laikā tika ieviesti efektīvi pasākumi, kas būtiski samazināja CO2 izmešu apjomu pēdējo gadu laikā.

Uzņēmuma apņēmība augt ir manāma arī iesaistoties dažādās organizācijās, kas fokusējas uz biznesa un uzņēmējdarbības izaugsmi. Uzņēmums pašlaik ir biedrs tādām organizācijām, kā, piemēram, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kamera (LTRK) un Latvijas Ķīmijas un Farmācijas uzņēmēju asociācija (LAĶIFA).

Turpmākajos gados plānots attīstīt biznesu ārpus Latvijas robežām

Rīgas laku un krāsu rūpnīcai ir ambiciozs nākotnes skatījums un vairāki mērķi, ar kuru palīdzību plānots uzņēmumu virzīt uz priekšu. Produkcija jau ir plaši pieejama kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā, bet plānota arī uzņēmuma paplašināšanās ārpus Baltijas valstu robežām, ieejot jaunos tirgos. Pašlaik plānots paplašināties un veicināt uzņēmuma izaugsmi tādos reģionos kā Skandināvija un Polija. Īpaša uzmanība tiks pievērsta darbības paplašināšanai Ķīnā, kur tiek saskatīts liels potenciāls un tirgus iespējas.

Plānots ne tikai paplašināties ārzemēs, bet arī Latvijā tiks atvērta vēl viena tirdzniecības vieta – nākamā gada sākumā to plānots darīt Daugavpilī, kas liecina par apņēmību uzlabot klientu pieredzi – rūpnīcas speciālizētajos veikalos ir pieejams pilns krāsu un laku sortiments, ka arī personāls spēj sniegt palīdzību krāsošanas jautājumos ekspertu līmenī.

Turpmākajā uzņēmuma attīstībā ir paredzēts izveidot modernizētu produktu izstrādes laboratoriju, kurā tiks veiktas inovācijas un pielāgoti produkti atbilstoši tirgus prasībām. Papildus tam uzņēmums plāno ieviest automatizāciju dažos ražošanas posmos, lai palielinātu efektivitāti un samazinātu izmaksas. Svarīgs aspekts ir arī vides ilgtspējas nodrošināšana, izmantojot atjaunojamus energoresursus un uzņemoties atbildību par ietekmi uz apkārtējo vidi.

Par Rīgas laku un krāsu rūpnīcu:

Rīgas krāsu un laku rūpnīca ir  līdere Baltijas valstīs krāsu un laku produkcijas ražošanā. Rūpnīca saviem klientiem piedāvā vairāk kā 200 unikālu produktu ar zīmolu RILAK. Produkcijas sortiments ir veidots, lai apmierinātu klientu vajadzības arhitektūras krāsās, kokapstrādē, metālapstrādē, dekoratīvo virsmu veidošanā. Produktu līnijas ir pielāgotas gan mājsaimniecībām, gan industriāliem patērētājiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.