Foto. DOMINIQUE FAGET / AFP

Krievija aizliegusi “Greenpeace” par mēģinājumu “mainīt varu valstī” 21

Krievija piektdien atzinusi vides aizstāvju grupu “Greenpeace” par nevēlamu organizāciju un apsūdzējusi to pret Krieviju vērstas propagandas izplatīšanā un mēģinājumā “mainīt varu valstī”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Lasīt citas ziņas

Krievijas ģenerālprokuratūra paziņoja, ka “Greenpeace” rada draudus valsts konstitucionālās kārtības un drošības pamatiem.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā “Greenpeace” aktīvisti ir iesaistījušies “pretkrieviskā propagandā” un aicinājuši uz Krievijas ekonomisko izolāciju, teikts ģenerālprokuratūras paziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Organizācijas centieni bijuši “mērķēti uz sociāli politiskās situācijas destabilizāciju un mēģinājumu mainīt varu valstī nekonstitucionālā veidā”, norādīja ģenerālprokuratūra.

“”Greenpeace” vides aktivitātes faktiski pavada aktīva politiskās nostājas popularizēšana, mēģinājumi iejaukties valsts iekšējās lietās” un graut Krievijas ekonomisko pamatu, teikts paziņojumā.

Kopš atkārtotā iebrukuma Ukrainā Krievijā pieņemti jauni likumi, kas vērsti pret režīma oponentiem, tajā skaitā izdarīti grozījumi kriminālkodeksā, paredzot kriminālatbildību par “viltus ziņu” izplatīšanu. Tiesību aizstāvju grupas un neatkarīgie mediji Krievijā ir slēgti un lielākā daļa opozīcijas līderu ir ieslodzīti vai devušies trimdā.

Martā Krievijas Tieslietu ministrija atzina Pasaules Dabas Fondu par “ārvalstu aģentu”, kam nav tik stingras sekas kā “nevēlamas organizācijas” birkai.

Par “ārvalstu aģentiem” atzītās organizācijas var turpināt darboties Krievijā, bet tās pakļautas pastiprinātai uzraudzībai un tām visās savās publikācijās jānorāda šis statuss.

Savukārt “nevēlamām organizācijām” ir aizliegts darboties Krievijā un pret to darbiniekiem var tikt sākta kriminālvajāšana.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu
Veselam
“Viss. Variet iet. Tur jums receptes sarakstītas” – Annas pieredze ar mediķiem, kuri sūta no viena kabineta uz citu
Iedzīvotāji var sākt iesniegt gada ienākumu deklarācijas par 2023.gadu. Svarīgākais par naudas atgūšanu
Kokteilis
Satraucošas ziņas no Bekingemas pils: princis Viljams pēdējā brīdī atsakās no svarīga pasākuma apmeklējuma “personisku apstākļu” dēļ