Konstantīns Bogomolovs
Konstantīns Bogomolovs
Foto – Timurs Subhankulovs

Krievijā komunistiskās ideoloģijas vietā – reliģiozitāte. Saruna ar režisoru Konstantīnu Bogomolovu 2

Liepājas teātrī nupat savu otro iestudējumu pabeidzis krievu režisors Konstantīns Bogomolovs. 17. aprīlī priekškaru vērs izrāde “Mans Blasters ir izlādējies”, tai viņš ir ne tikai režisors, bet arī teksta autors. Starp citu, maskavietis K. Bogomolovs patlaban ir vienīgais Liepājas teātra štata režisors. Pirmo reizi Liepājā K. Bogomolovs strādāja 2012. gadā, radot provokatīvo iestudējumu “Stavangera” (“Pulp People”), kas saņēma divas galvenās “Spēlmaņu nakts” balvas – “Gada izrāde” un “Gada režisors” – un ir izrādīts un godalgots vairākos starptautiskos festivālos. Arī jauno iestudējumu “Mans Blasters ir izlādējies” K. Bogomolovs veido sadarbībā ar savu ilggadējo partneri – scenogrāfi un kostīmu mākslinieci Larisu Lomakinu.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

– Krievijas sociālajos tīklos internetā Latvijas virzienā tiek mesti apzīmējumi “fašisti”, “nacionālisti”, “latvieši”… Kā jūs, cilvēks no Krievijas, jūtaties Latvijā?

K. Bogomolovs: – Normāli. Liepājas teātrī ir labi strādāt, citādi es taču šurp nebrauktu. Bet jebkurā internetā var atrast visvisādas jēlības, par ko vien vēlaties.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Pirms gada esat teicis – lai gan Krievijas kultūras politikā iezīmējas bīstamas tendences, tomēr esot cerība, ka veselais saprāts uzvarēs. Vai jūs tagad teiktu tāpat?

– Politiskais gaiss Krievijā ir biezs. Personiski gan neesmu saskāries ar politiskās situācijas izraisītām problēmām, bet ir lietas, kas, protams, satrauc jebkuru demokrātiski domājošu cilvēku. Politiskā dzīve Krievijā šobrīd ļoti piesātināta ar mēģinājumiem radīt vienotu, visaptverošu ideoloģiju. Līdz šim mākslā šie centieni neielauzās, taču tagad spiediens kļūst arvien jūtamāks. Un tādos laikos un situācijā kā patlaban Krievijā arvien uzrodas daudz netalantīgu, ne pārāk gudru cilvēku, kuri brīvā konkurencē neko neiespētu. Tāpēc tagad viņi sāk izmantot ideoloģiskas klišejas – “antikrievisks”, “antival­stisks”, “antireliģiozs”. Zvetē ar šiem bomjiem, lai novāktu no radošās skatuves savus konkurentus, kuri ir talantīgāki, radošāki, drosmīgāki. Diemžēl apvainojošu klišeju mētātāju Krievijā parādījies ļoti daudz. Un vēl bēdīgāk, ka šīs klišejas viņiem vai gluži automātiski ver durvis uz televīzijas kanāliem un citām tribīnēm. Uzvedas kā jau vispārpieņemtas valsts ideoloģijas pārstāvji, kaut neviens viņus par tādiem nav iecēlis. Šie karjeristi ir ļoti bīstami. Arī politiski.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.