Su-24
Su-24
Foto – wikipedia.org

Krievija pārkāpusi Zviedrijas gaisa telpu pie Gotlandes 87

Krievijas bumbvedējs Su-24 pārkāpis Zviedrijas gaisa telpu pie stratēģiski nozīmīgās Gotlandes salas Baltijas jūrā, tādēļ Zviedrija pacēlusi savu iznīcinātāju JAS-39, sestdien paziņoja Zviedrijas armija.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Lasīt citas ziņas

Incidents noticis piektdienas pēcpusdienā, kad Su-24 ielidoja Zviedrijas gaisa telpā uz austrumiem no Gotlandes dienvidu gala. Lai gan Zviedrijas gaisa spēki brīdināja Krievijas lidmašīnu atstāt tās gaisa telpu, Su-24 turpināja ceļu, Zviedrijas gaisa telpu atstājot tikai pēc JAS-39 pacelšanas.

Zviedrijas armija uzsvēra, ka gaisa telpas pārkāpums bija īss.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Krievijas darbības nav pieņemamas un parāda, ka tā neciena mūsu teritoriālo nedalāmību,” paziņoja Zviedrijas gaisa spēku komandieris Jūnass Vikmans.

Gotlande atrodas nepilnu 350 kilometru attālumā no Krievijas valdījumā esošā Kēnigsbergas (Karaļauču) eksklāva.

Zviedrijas militārajā doktrīnā noteikts, ka tas, kurš kontrolē Gotlandi, spēj plaši kontrolēt gaisa un jūras satiksmi Baltijas jūrā.

2018.gadā pēc 14 gadu pārtraukuma Zviedrija atjaunoja garnizonu Gotlandē.

Pēc tam, kad 2014.gadā Krievija anektēja Ukrainas Krimas pussalu, Zviedrija sāka pastiprināt savu aizsardzību, bet pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā 2022.gadā Zviedrija paziņoja par iestāšanos NATO, šogad martā kļūstot par alianses 32 dalībvalsti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.