Manevri Baltijas jūrā: Krievija demonstrē savu spēku, jo visu laiku tiek runāts, ka pēc kara Ukrainā Baltijas valstis būs nākamās 104

“Krievija demonstrē savu spēku,” tā par Krievijas manevriem Baltijas jūrā, kuros iesaistīti plaši spēki, TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” izteicās pulkvežleitnante, Zemessardzes štāba virsniece Anita Pizele.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
Ukrainas jaunākajam ierocim vajadzētu nopietni sabiedēt krievu “stratēģus” Krimā – rezultāts Krieviju pamatīgi apkaunotu
Lasīt citas ziņas

Viņa skaidro, ka tai valstij, kas organizē mācības, tā vienmēr ir savu spēku pārbaude, bet attiecībā pret citām valstīm, tā ir spēka demonstrācija.

Pulkvežleitnante atgādina, ka kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā visu laiku tiek runāts, ka Baltijas valstis pēc kara Ukrainā būs nākamās, ar ko Krievija gribēs izrēķināties.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tāpēc arī šīs mācības tur notiek, lai demonstrētu savu spēku,” viņa skaidro.

Jautāta, vai varētu rasties konflikts starp NATO spēkiem, kas šobrīd atrodas Baltijas jūrā, un Krievijas kuģiem, Pizele atgādina, ka šādas mācības notiek regulāri. Krievijas spēki vienmēr atradušies Kaļiņingradas apgabalā – gan kuģi, gan zemūdenes, gan lidmašīnas. Turklāt lidmašīnas regulāri testējot Latvijas aizsardzības spējas, piemēram, vai mūsu spēki var pārtvert krievu lidmašīnas.

“Vienkārši šobrīd tās tiek atspoguļotas plašākā apjomā,” pulkvežleitnante atzīst.

Jau vēstīts, ka Krievijas bruņotie spēki sākuši manevrus Baltijas jūrā un Kēnigsbergas (Karaļauču) apgabalā, un tajos iesaistīti 40 kuģi, 25 lidmašīnas un helikopteri, vairāk nekā 3500 karavīru, pirmdien pavēstīja Krievijas Baltijas flotes preses dienests.

Manevri ilgs no 5. līdz 15.jūnijam.

“Mācību ietvaros Baltijas flotes kuģu taktiskās grupas izbrauca no bāzēšanās vietām un īstenoja flotes spēku kuģu grupu izvēršanu noteiktajos Baltijas jūras rajonos mācību uzdevumu veikšanai,” teikts paziņojumā.

“Mācību ietvaros tiek atstrādāti jūras komunikāciju un flotes bāzēšanās vietu aizsardzības uzdevumi,” norāda preses dienests.

Kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā Maskavas bruņotie spēki Baltijas jūrā sarīkojuši vairākus manevrus, atstrādājot uzdevumus iespējamai karadarbībai šajā reģionā.

Baltijas jūras reģionā pēdējā laikā notikuši vairāki incidenti ar Krievijas un NATO lidmašīnu iesaisti.

Abas puses pārmet otrai gaisa telpas pārkāpumus.

Par plašu manevru sākšanu Japāņu un Ohotskas jūrās pirmdien pavēstīja arī Krievijas Klusā okeāna flote. Tajos piedalās vairāk nekā 60 kuģu un 11 000 karavīru.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.