Kultūras ministre Agnese Logina piedalās preses konferencē Kultūras ministrijā, kurā paziņo “Lielās mūzikas balvas” nominantus.
Kultūras ministre Agnese Logina piedalās preses konferencē Kultūras ministrijā, kurā paziņo “Lielās mūzikas balvas” nominantus.
Foto. LETA © Paula Čurkste

Kultūras ministre Agnese Logina atkāpjas no amata 0

Kultūras ministre Agnese Logina (P) nolēmusi personīgu iemeslu dēļ atkāpties no ministres amata, un šos pienākumus viņa beigs pildīt 17.jūnijā, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Lita Kokale.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
Lasīt citas ziņas

Logina norāda, ka nozarē ir sāktas svarīgas reformas. Kultūras ministre uzsver, ka viņai bija liels gods un atbildība kalpot Latvijai un tās iedzīvotājiem.

“Šo laiku raksturoja kā sarežģīti brīži, tā panākumi, un esmu lepna par paveikto un drosmīgi pieteikto. Personīgu iemeslu dēļ esmu pieņēmusi lēmumu atkāpties no kultūras ministra amata,” atzīmē kultūras ministre.

CITI ŠOBRĪD LASA

Logina stājās kultūras ministres amatā 2023.gada 15.septembrī. Ministrija šajā posmā ir izveidojusi Mediju politikas pamatnostādnes un sākusi sabiedrisko mediju apvienošanas procesu. Papildu finansiālais atbalsts sniegts bērnu un jauniešu kultūrizglītības programmām, mākslinieku un kolektīvu atalgojumam, kā arī sabiedrisko mediju kapacitātes celšanai un reģionālā satura izveidei.

Kokale norāda, ka KM veicinājusi drošas mācību vides veidošanu un pārvaldības kultūras maiņu kultūrizglītības iestādēs. Pieņemti vairāki nozīmīgu ēku atjaunošanas projekti, tai skaitā Jaunā Rīgas teātra ēka, Latvijas Leļļu teātra ēka, kā arī Rīgas pils pirmā kārta, kur drīzumā jau atgriezīsies Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, un arī atrisināts “Stūra mājas” nākotnes jautājums, lai nodrošinātu, ka ekspozīcijas darbs netiek traucēts.

Kokale akcentē, ka ir iesākts darbs KM kapitālsabiedrību pārvaldības uzlabošanai. Tāpat pieņemts gala lēmums Rīgas filharmonijas metu konkursā, kā arī sperti soļi Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja institūcijas izveidei.

LETA jau rakstīja, ka Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs pagājušā gada 24.augustā aicināja toreizējo labklājības ministri, “Jaunās vienotības” izvirzīto premjera amata kandidāti Eviku Siliņu veidot valdību.

Siliņa 2023.gada 13.septembrī paziņoja, ka no parlamenta jaunveidojamās valdošās koalīcijas sadalītajiem 16 amatiem valdībā un Saeimā puse jeb astoņi tiks topošās premjeres pārstāvētajai JV, pieci – Zaļo un zemnieku savienībai, bet trīs – “Progresīvajiem”.

Logina dzimusi 1990.gada 25.jūnijā. Viņa mācījusies Amsterdamas Universitātes koledžā, kur iegūts humanitāro zinātņu bakalaura grāds. Savukārt pēc studijām Latvijas Kultūras akadēmijā politiķe ieguvusi humanitāro zinātņu maģistra grādu.

2018.gadā partija “Progresīvie” ar “Latgales partijas” Daugavpils nodaļu vienojās par sadarbību 13.Saeimas vēlēšanās. Logina bija Latgales saraksta līdere. Tā kā “Progresīvie” nepārvarēja 5% barjeru, politiskais spēks Saeimā neiekļuva.

2019.gadā partija “Progresīvie” Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām izvirzīja arī Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja kuratori Loginu, kura gan nekļuva par EP deputāti, jo partija nepārvarēja 5% barjeru.

Reklāma
Reklāma

No 2019. līdz 2021.gadam Logina bija “Progresīvo” valdes locekle, savukārt 2021.gadā, noslēdzoties Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja vadītāja konkursam, Logina, kura līdz tam bija muzeja kuratore, kļuva par muzeja vadītāju. Viņa muzejā strādāja kopš 2015. gada.

2020.gadā Loginu ievēlēja par Rīgas domes deputāti no “Progresīvo” un “Attīstībai/Par!” kopīgā saraksta. Viņa strādāja Pilsētas attīstības un Izglītības, kultūras un sporta komitejā. 2022.gadā viņa kandidēja 14.Saeimas vēlēšanās, taču parlamentā neiekļuva.

Progresīvie: Jauno kultūras ministru apstiprinās līdz pavasara sesijas beigām

Vērtējot kultūras ministres Agneses Loginas paziņojumu par atkāpšanos no amata, “Progresīvie” Saeimas frakcija izvirzīs amata kandidātu šodien.

“Vispirms gribu pateikties Agnesei Loginai par darbu Kultūras ministrijā. Es cienu viņas lēmumu, tāpat atzinīgi vērtēju iestāšanos par kultūras nozares interesēm, studentu aizsardzību, virzību Laikmetīgās mākslas muzeja institūcijas veidošanā, mediju pašnoteikšanās brīvību un mūsu demokrātiskajiem pamatiem. Šie ir bijuši ilgstoši nerisināti jautājumi, kas beidzot tika ienesti ministrijas dienaskārtībā. Mūsu partija vienmēr ir nākusi ar uzstādījumu mainīt Latvijas politisko kultūru. Atbildību izvērtēšana, atklātība pret pārstāvēto nozari, neturēšanās pie augstiem amatiem par katru cenu — tā bieži vien nav ierastākā prakse, taču tā ir daļa no mūsu politiskajiem principiem.Progresīvie izvirzīs savu pārstāvi Kultūras ministrijai jau šodien. Mums ir svarīgi šajā pārejas posmā nodrošināt darbu un nostāju nepārtrauktību, it īpaši sabiedrisko mediju apvienošanā un ministrijas pārraudzībā esošo infrastruktūras projektu uzturēšanā,” norāda Andris Šuvajevs, Progresīvie frakcijas vadītājs.

Kā kritērijus nākamajam ministram Šuvajevs nosauc pieredzi ministrijas darbā, augstu izpratni par kultūras, mediju politikas un integrācijas jautājumiem, kā arī nevainojamu reputāciju. Frakcija aicinās ar virzīto kandidātu tikties “Jaunās Vienotības” un “Zaļo un Zemnieku savienības” valdības frakcijām, kā arī Saeimas opozīcijas frakcijām.

SAISTĪTIE RAKSTI