Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Andris Tiļļa 0

Andris Tiļļa, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Ukrainas “Telegram” kanālos masveidā izplatītas ziņas ar aicinājumu nolikt ieročus
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lasīt citas ziņas

Cilvēkam tik maz vajag laimei, taču – tik daudz, lai to saprastu. /Omārs Haijams/

Filma

Mūziķes sarežģītā biogrāfija

Publicitātes foto
CITI ŠOBRĪD LASA

Izklaides platformā “Tet TV+” pieejama filma “Cieņa”, kuras sižetā –slavenās mūziķes Aretas Franklinas sarežģītais dzīves un daiļrades ceļš. Dziedātāja, dziesmu autore, aktrise un pianiste, uzaugusi afroamerikāņu ģimenē, bijusi spiesta izjust dažādus sarežģījumus, līdz nokļuva starptautisko izdevumu virsrakstos pēc uzstāšanās prezidenta Obamas inaugurācijas ceremonijā 2009. gada janvārī. Filma – muzikāla un sirsnīga.

Izstāde

“Vakarēšana”

Publicitātes foto

Madonas laikmetīgās mākslas galerijā “MABOCA galerija Visuma Centrs 2” līdz 25. janvārim skatāma izstāde “Vakarēšana”, kuru veidojuši mākslinieki Kristians Brekte, Ernests Kļaviņš un “Shady Ladies”. Jāiet skatīt, jo Kristians Brekte vien jau spēj satricināt mākslas vidi, piemēram, 2021. gadā ar savu veidoto murāli Rīgas centrā. Anotācijā vēstīts, ka vienu namu apsēdušas nešķīstas būtnes, kas kratās mūzikas ritmos… Pievienojas arī kāds langūru pērtiķu pāris, savilcis pārtiku un atkritumus, kas salaupīti vietējā ciemā. Kopā ar atkritumiem telpā ir nokļuvuši arī daži kukaiņi, kas, velkot pēdējo dzīvību, domā par vasaru jeb “bērnības čilu”…

Grāmata

Pa pēdām slepkavām

Foto: Anda Krauze

Uzmanības vērts – Jāņa Joņeva dokumentālais detektīvromāns “Decembris”, kurā sižets par slepkavību sēriju 1997. gadā Rīgā. Grāmatas galvenais tēls ir pats autors, kurš mēģina noskaidrot, kas īsti slēpjas aiz baisajām slepkavībām, kuras daudziem aizvien palikušas atmiņā. Joņevs sarunājas ar izmeklētājiem, notikumos iesaistītajiem un meklē atbildes deviņdesmito gadu presē. Izdevis apgāds “Satori”.

Labdarība

Iepriecināsim bērnus!

Foto: Anda Krauze

Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar kustību “Gribu palīdzēt bēgļiem”, biedrību “Latvijas Sarkanais Krusts” un Patvēruma meklētāju izmitināšanas centru “Mucenieki” aicina iepriecināt Ziemassvētkos ar dāvanām bērnus, kas aug patvērumu meklētāju ģimenēs. Sīkāk sabiedrības integrācijas fonda tīmekļvietnē un pa tālruni 29249232. Vēl šodien skaidras un bezskaidras naudas ziedojumus iespējams veikt arī labdarības maratona “Dod pieci!” stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.

Koncerts

“Vakars, kad visi būs mājās”

Publicitātes foto

Kantrimūzikas grupas “Sestā jūdze” koncerti “Vakars, kad visi būs mājās” skanēs 21. decembrī plkst. 19 Rīgā Lutera Torņakalna Ev. lut. baznīcā, 22. decembrī plkst. 19 Jelgavā Sv. Annas Ev. lut. baznīcā un 23. decembrī plkst. 19 Smiltenē Smiltenes Ev. lut. baznīcā. Jaunajā koncertprogrammā būs grupas oriģināldziesmas no jaunā ziemas dziesmu albuma, kurš iznāks ierobežotā tirāžā un sākotnēji būs pieejams tikai un vienīgi koncerta apmeklētājiem.

Reklāma
Reklāma

Izrāde

Kā spoku stāsts ar lēdiju tumsā

Publicitātes foto

Dailes teātrī 28. decembrī plkst. 19.00 – pirmizrāde režisora Viestura Kairiša iestudētajam uzvedumam “Ziemassvētku korālis ar lēdiju tumsā”, kas veidots pēc Čārlza Dikensa darba, ko viņš pats dēvējis arī par Ziemassvētku spoku stāstu. Daudziem zināmā skopuļa Ebenīzera Skrūdža Ziemassvētku nakts sapņi pārvērtīsies muzikālā pārdzīvojumā, lai pieaugušie atgūtu pazaudēto prieku par visvienkāršākajām dzīves lietām. Izrādes otrajā daļā skanēs leģendārā Kurta Veila mūzikla “Lēdija tumsā” dziesmu izlase.

Jaunums

Cirks – savā vietā

Publicitātes foto

Līdz ar Rīgas Cirka vēsturiskās ēkas pārbūves pirmās kārtas noslēgšanos cirks atgriezies savās telpās Merķeļa ielā 4, kur drīz atsāksies cirka un teātra izrādes, kā arī dažādi citi pasākumi, tostarp “K. K. fon Stricka villa” un producentu apvienības “Piétro” rīkotās Jaungada sagaidīšanas svinības “Jazz Masquarade”..

Sports

Sniega parkā

Foto: Anda Krauze

Vējš matos, sniegs visapkārt un smaids sejā – tā izskatās pilnīgi visi Mežaparka “Sniega parka” (estrādes zonā) jautrie apmeklētāji. Traucies lejā pa kameru trasi vai izmet loku uz slidām kopā ar draugiem un ģimeni – tie būs īsti ziemas prieki.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.