Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Andris Tiļļa 0

Andris Tiļļa, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
TV24
“Viss ir slikti!” Krievijas karavīrs raudot dalās ar notiekošo frontē
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Iedomājies, cik klusa būtu pasaule, ja cilvēki runātu tikai par to, ko pārzina. /Karels Čapeks/

Izrāde

Kaislību kubā

Publicitātes foto
CITI ŠOBRĪD LASA

Dailes teātrī 16. janvārī iecerēta kustību mākslinieku Elīnas Gediņas un Rūdolfa Gediņa veidotā viencēliena izrāde “Ļoti labas minūtes” – kā sievietes un vīrieša ķermeniska saruna bez vārdiem, kurā abi ir iesprostoti ne tikai savās attiecībās, bet arī sarkanajā kubā, kas iezīmē divu cilvēku neizbēgamo blakus eksistenci, kas ir pilna spēles, absurda, pārpratumu, dusmu, prieka, seksualitātes, ziemas un vasaras.

Grāmata

Rīgas vēstures izzinātājiem

Publicitātes foto

Apgāds ”Zinātne” iepriecina ar divām jaunām zinātnieka Andra Caunes grāmatām: ”Rīgas tirgi pirms 100 gadiem” un ” Rīgas satiksme pirms 100 gadiem”. Abas ir kā turpinājums sērijā, kas veltīta Rīgas vēsturei pirms 100 gadiem, apkopojot 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma atklātnes. Andra Caunes grāmatas ir vērtīga artava kultūrvēsturei, jo tās ir bagātas ar unikālu faktu un vizuālo materiālu.

Koncerts

Ziemas dziesmas

Publicitātes foto

Rīt, 8. janvārī, plkst. 19 Rīgas Domā – ērģelnieces Kristīnes Adamaites jubilejas koncerts. Tajā uzstāsies arī Ieva Parša (balss), Artis Sīmanis (saksofons), Ēriks Kiršfelds (čells). Programmā: J. S. Bahs, S. Franks, M. Einfelde, A. Kalējs, Ald. Kalniņš, G. Grigorjeva, L. Ritmanis. Koncerts – bezmaksas, klausāms un skatāms tiešraidē https://www.facebook.com/musicincathedral.

Tepat, Latvijā

Stiglovas brīnumus raudzīties

Publicitātes foto

Viļakas novada dome Šķilbēnu pagastā atjaunojusi Stiglovas dabas taku, kas ir 2,4 km gara un īpaši ainaviska. Ziemas zemā saule, vijoties caur koku galotnēm, to padara vēl romantiskāku. Dižakmens, četrus metrus dziļa ala, gravas nogāzēs krāšņi smilšakmens atsegumi… Upes tecējums attālināti atgādina Lojas upi Murjāņos, soļu troksnis pazūd sūnu zaļajā paklājā.

Pastaiga

Distancēti Melngalvju namā

Foto: Anda Krauze

Vecrīgas simbols – Melngalvju nams – pērn 9. decembrī svinēja 21. dzimšanas dienu kopš tā atjaunošanas. Vienlaikus tika pieminēta arī 686. jubileja kopš nama celšanas. Tā kā man bija izdevība 1999. gadā šā namā sienā iemūrēt ķieģeli, tādā veidā veicinot nama atjaunotni, aicinu pēc ierobežojumu atcelšanas distancētā pastaigā aplūkot nama interjeru.

Reklāma
Reklāma

Izstāde

Prāta un dvēseles kustības

Publicitātes foto

Līdz 14. februārim Jūrmalas pilsētas muzeja kamīna zālē skatāma latviešu – armēņu izcelsmes mākslinieces Karinē Paronjancas jaunāko gleznu izstāde “Bio-sistēmas”. Tas būs spilgts un emocionāls piedzīvojums – vērot, kā prāta un dvēseles kustības veido vizuālas struktūras gleznas plaknē.

Labdarība

Palīdzi gulbim!

Publicitātes foto

2020. gada vasarā tika apgredzenoti 83 ziemeļu gulbji. Lai rastu finansējumu gulbju pētījumiem 2021. g. vasarā, Latvijas Gulbju izpētes biedrība un ornitologs Dmitrijs Boiko aicina ziedot “savam” gulbim un kļūt par tā krustvecāku. Vairāk info: [email protected], Facebook – Dmitrijs Boiko.

Veselīgs dzīvesveids

Sporto par velti!

Publicitātes foto

Aptauju dati liecina, ka sērgas laikā ievērojami samazinājušās sabiedrības sportiskās aktivitātes. To, protams, veicinājuši dažādi ierobežojumi. Taču kustēties dabā neviens nav aizliedzis. Īpaši ieteicama ir nūjošana. Daudzas Latvijas pašvaldības, piemēram, Rēzeknē, Salaspilī, Valmierā, piedāvā iespēju par velti iesaistīties nūjošanas nodarbībās, kuras vada profesionāli treneri. Rīgas domes Labklājības departments, īstenojot projektu “Mēs par veselīgu Rīgu!”, aicina uz bezmaksas nūjošanas nodarbībām. Lai pieteiktos, jāsūta īsziņa konkrētajam trenerim un jāgaida apstiprinājums. Nodarbību grafiks un atbildīgo treneru saraksts pieejams: https://veseligsridzinieks.lv/ Vairāk informācijas par nūjošanas nodarbībām: tālr. 29 659 000, pasts: [email protected]; mājaslapā: www.sportsvisiem.lv, Facebook: LatFit).

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.