Foto – LETA

Lai atgrieztos, vajag darbu 0

Ekonomikas ministrija (EM) sadarbībā ar atbildīgajām ministrijām un institūcijām līdz 2. aprīlim apņēmusies izstrādāt un iesniegt Ministru kabinetā “Reemigrācijas atbalsta pasākumu plānu 2013. – 2016. gadam”.


Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201
Lasīt citas ziņas

Ziņojumā atspoguļoti EM izveidotās darba grupas izstrādātie priekšlikumi reemigrācijas atbalsta pasākumu virzieniem un piedāvātie risinājumi. Tāpat paredzēts nodrošināt atbildīgo un iesaistīto institūciju tālāko rīcību reemigrācijas atbalsta pasākumu kvalitatīvā izstrādē un īstenošanā, sākot ar 2013. gadu, kā arī plānot pasākumu izpildei nepieciešamo finansējumu 2014. – 2016. gadā.

Īstenojot plānu, Latvijā līdz 2030. gadam varētu atgriezties trešdaļa aizbraukušo iedzīvotāju jeb aptuveni 100 tūkstoši cilvēku, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija!” sacīja reemigrācijas plāna izstrādes darba grupas vadītāja Dace Akule. Viņa arī norādīja, ka Latvijā līdz ar aizceļojušajiem valsts iedzīvotājiem ieradīsies citu tautību cilvēki, Latvijas valstspiederīgo ģimenes locekļi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jautāta, cik liels finansējums būtu nepieciešams plāna īstenošanai, D. Akule sacīja, ka to vēl nav iespējams pateikt, un atgādināja, ka plāna galvenais mērķis ir palīdzēt Latvijā atgriezties cilvēkiem, kuri šo soli jau apsver.

Ministrijām un citām atbildīgajām institūcijām šogad jāveic priekšdarbi, lai nodrošinātu reemigrācijas atbalsta pasākumu ieviešanu tām piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros. Bet jautājumu par 2014. – 2016. gada pasākumu īstenošanai nepieciešamo papildu finansējumu jāskata Ministru kabinetā 2014. gada valsts budžeta likuma sagatavošanas laikā kopā ar visu ministriju un centrālo valsts iestāžu priekšlikumiem jaunajām politikas iniciatīvām un iesniegtajiem papildu finansējuma pieprasījumiem atbilstoši valsts budžeta finansiālajām iespējām.

Kā reemigrācijas plānu vērtē sabiedrība? Monika Ziemele, kas, pateicoties uzņēmuma “Laima” atbalstam, uz Ziemassvētkiem sastapa Vācijā strādājošos tuviniekus, uzskata – galvenais priekšnoteikums, lai aizbraucēji atgrieztos, ir drošība par stabilu darbu un labu atalgojumu: “Viņi vēlas dot vislabāko bērniem, un tas iespējams tikai tad, ja ir darbs. Turklāt pret Latviju māsas vīram izveidojies rūgtums, jo patlaban viņam šeit nekā vairs nav: banka atņēma dzīvokli, par kuru viņš vairs nespēja maksāt kredītu, kad zaudēja darbu, un parāds joprojām palicis.”

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts aģentūrai BNS norādīja, ka reemigrācijas plāns nepiedāvās risinājumus visām gadiem ielaistajām problēmām Latvijas ekonomikā, sabiedrībā un valstī kopumā.

Viņš uzskata, ka līdz 2030. gadam Latvijā izveidosies aptuveni 120 000 brīvu darba vietu, taču atturīgāks bija prognozēs par to, kad Latvijā vidējā alga varētu pieaugt vismaz līdz minimālās algas līmenim Īrijā, proti, 1462 eiro. Taču tendence aizbraucējiem atgriezties kļūstot arvien izteiktāka, un tuvāko triju gadu laikā varētu atgriezties vairāki desmiti tūkstošu cilvēku.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.