Latvijā
Kriminālziņas

Lašu maluzvejnieki nometa tīklus ar zivīm un muka uz Doles salu…1


Skats no Doles salas, kur atradās kārtības sargi, uz Zirņu salu, no kurienes Daugavā devās maluzvejnieki.
Skats no Doles salas, kur atradās kārtības sargi, uz Zirņu salu, no kurienes Daugavā devās maluzvejnieki.
Foto: Artis Drēziņš

Rīgas rajona tiesā sākusies tiesvedība pret trim vīriešiem, kuri apsūdzēti par maluzvejniecību. Uz tiesu bija ieradies tikai viens apsūdzētais, tāpēc lietu nesāka skatīt un sēdi atlika uz augustu. Taču lietas būtība un arī sods ir paredzams: apsūdzētajiem Vitālijam Rekstinam, Mārim Treimanim un Vladislavam Lomaševskim nāksies valstij samaksāt sodu 5364 eiro un, visticamāk, pastrādāt sabiedrības labā (ja veselība to neļaus, tad likums paredz naudas sodu vai nosacītu cietumsodu).

Kā man pastāstīja liecinieks, Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes resursu kontroles daļas vecākais inspektors Gints Zemitāns, bijusi informācija, ka pie Rīgas HES rosās maluzvejnieki, tāpēc kopā ar vēl vienu inspektoru un policistu braukuši lūkot. Tas bija 2017. gada 1. novembris, lašu nārsta laiks – zivis dodas pa Daugavu augšup un atduras pie HES.

Kad HES aiztaisa aizvarus un ūdens līmenis krītas, maluzvejnieki liek tīklus.

Parasti pēc vairākām stundām, pa kurām tīklos saiet zivis, tīklus tai pašā naktī ņem ārā. Tajā vietā iepretim viena otrai ir Doles un Zirņu sala. Abas ir daļēji apdzīvotas, un tām viegli piekļūt no tuvējās šosejas. Daugava ir ļoti labi pārredzama, tāpēc maluzvejnieki izmanto nakts melnumu. Tā bija arī šoreiz.

Tomēr kārtības sargiem bija nakts redzamības iekārtas un, noslēpušies Doles salas krūmos, viņi ap pusnakti pamanīja Zirņu salas krastā rosāmies četrus vīriešus. Divi palika krastā, otri divi ar gumijas laivu iebrauca Daugavā likt tīklus un atgriezās krastā. Kādas stundas pagāja, iekams maluzvejnieki brauca pēc loma. To redzot, policists palika Doles salā, bet inspektori devās uz Zirņu salu. Kad laiva bija pie krasta, inspektori devās klāt.

To redzot, vīrieši nometa tīklus ar zivīm un muka uz Doles salu tieši rokās policistam, bet tie divi, kas bija krastā, aizbēga.

Tīklos bija 12 laši (vidēji 7–8 kg smagi) un divas meža vimbas. Kopējais aprēķinātais nodarītais zaudējums valstij – 5364 eiro. Tā kā summa pārsniedza piecas minimālās mēnešalgas (1900 eiro), pret maluzvejniekiem ierosināja kriminālatbildību. Policijai izdevās atrast arī vienu no aizbēgušajiem maluzvejniekiem.

Saistītie raksti

Mežavimbas neskaitās vērtīgas zivis, bet lašu mātes ar ikriem tirgū var pārdot par 7–10 eiro kilogramā, tēviņus – par aptuveni pieciem eiro kilogramā.

Kā teic G. Zemitāns, nav tā, ka Rīgas HES tuvumā Daugava pārņemta ar maluzvejniekiem, bet pa kādam kriminālprocesam gadā esot.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Diena vēsturē. 1880. gada 29. februārī. Eiropas kalnu inženierijas brīnums
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vidzemes ziemeļos gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -10 grādiem
5 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Valstsvīrs ar statistiķa aicinājumu 1
5 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Latvijā
GKR sola pārbūvēt visus lielākos Rīgas tiltus un paaugstināt izglītības darbinieku algas
56 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Erdoans pieprasa Putinam “aizvākties no ceļa” Sīrijā
33 minūtes
VK
Vita Krauja
Kultūra
Arī sabiedrība ir atbildīga par cilvēka izvēlēm. Saruna ar Rēziju Kalniņu 1
Intervija 2 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
VIDEO. Komiski par traģisko! Mediķi aizsargtērpos dejo “Gulbja ezeru”
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Porziņģa 24 punkti neglābj “Mavericks” no zaudējuma 1
2 stundas