Laukos
Graudkopība

“Latraps”: Paveras labs nākamā gada graudaugu ražas potenciāls0


“Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža.
“Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža.
Foto: LETA

Ziemāji šogad ir iesēti savlaicīgi, laika apstākļi graudaugu attīstībai līdz šim bijuši samērā labi, tādēļ paveras labs nākamā gada graudaugu ražas potenciāls, sacīja kooperatīva “Latraps” valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža.

“Šogad bija pietiekoši labi apstākļi savlaicīgai sējai, tāpēc sējumi ir pietiekoši labi attīstījušies. Kopumā apstākļi ir labi. Sazēlušas arī sasētās starpkultūras, kas ir barības vielu uztvērēji. Izņemot atsevišķus neveiksmīgus negadījumus, kopumā ziemāju situācija ir laba. Ziemāji šogad kopumā Latvijā ir iesēti pagājušā gada apmēros – gan rapsis, gan kvieši,” sacīja Ruža.

Viņš teica, ka šogad bija labvēlīgi laika apstākļi ražas novākšanai. Ja raža novākta savlaicīga, zemi var paspēt atbilstoši apstrādāt un ziemājus optimāli iesēt.

“Šogad ražas novākšana bija salīdzinoši agri, it sevišķi Zemgalē, lai gan arī citviet. Līdz ar to varēja sagatavot zemi un iesēt ziemājus,” teica kooperatīva vadītājs.

Komentējot līdzšinējos laika apstākļus ziemāju attīstībai, viņš teica, ka daļā Zemgales, tuvāk Dobeles pusei pagājušā nedēļā vēl bija nokrišņu un mitruma deficīts, bet patlaban situācija stabilizējusies un patlaban mitruma ir pietiekoši. Arī tuvākajās nedēļās situācija pagaidām izskatās normāla. Pozitīvi, ka sinoptiķu solītais siltums nebūs ilgs – vien pāris dienas, jo ilgstoši šādi laika apstākļi oktobra otrajā pusē būtu ļoti bīstami ziemāju graudaugu sējumiem un varētu radīt lielu postījumu.

“Tā kā ir tikai oktobra sākums un nākamnedēļ sola siltas dienas, dažam saimniekam ir bažas, ka labība varot pāraugt. Taču tās būs tikai pāris dienas, tāpēc lielām bažām nav pamata. Kopumā ziemāji ir labi attīstījušies, nobrieduši veiksmīgai pārziemošanai un tiem pietiek mitruma,” sacīja Ruža.

Viņš atzina, ka vietām uz laukiem uzkrājies ūdens, taču līdz salam tas parasti aizplūst. Tādējādi kopumā pavēries labs nākamā gada ražas potenciāls.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Latraps” ir reģistrēts 2000.gadā. Tā pamatdarbība ir biedriem nepieciešamo lauksaimniecības izejvielu un viņu izaudzētās produkcijas tirdzniecība, graudu un rapšu pirmapstrāde.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vēlēšanu kaislības Baltkrievijā: aizturēti septiņi Lukašenko galvenās sācenses Tihanovskas štāba pārstāvji
55 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 3 stundas