Rolands Šmits šosezon laukumā devies jau 80 oficiālās spēlēs.

Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” ULEB Eirolīgas finālā piekāpās Stambulas “Anadolu Efes” 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31

Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” ULEB Eirolīgas finālā ar 81:86 piekāpās Stambulas “Anadolu Efes”, kas par čempioni kļuvusi pirmo reizi.

Eiropas prestižākā klubu basketbola turnīra “Final Four” risinājās Vācijas pilsētā Ķelnē bez skatītāju klātbūtnes. “Barcelona” pusfinālā ar 84:82 pārspēja Milānas “Ax Armani Exchange”, Šmitam desmit minūtēs trīs gūti punkti.

Otrajā pusfināla spēlē Jānim Strēlniekam piecās minūtēs divi punkti Maskavas “CSKA” zaudējumā 86:89 pret “Anadolu Efes”. Cīņā par trešo vietu maskavieši atzina Itālijas vienības pārākumu 73:83, talsenieks spēlēja 15 minūtes, punktus negūstot.

Zelta spēlē turki pēc pārtraukuma aizbēga 11 punktu attālumā, ceturtajā ceturtdaļā spāņi izlīdzināja rezultātu, tomēr pēdējās minūtēs labāk darbojās “Anadolu Efes” līderi, un par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts serbu aizsargs Vasilije Mi­cičs, kurš ar 25 punktiem kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju.

Rolands Šmits deviņās minūtēs netrāpīja vienīgo tālmetienu.

25 gadus vecais valmierietis trešo sezonu spēlē “Barcelona” un ar Šarūna Jasikēviča kļūšanu par galveno treneri pagājušajā vasarā izpelnījies lielāku lomu komandā – viņš šosezon Spānijas čempionātā un Eirolīgā kopā aizvadījis jau 75 spēles, vidēji abos turnīros 15 minūtes un attiecīgi 6,4 un 5,5 gūti punkti (vēl jāpieskaita piecas spēles Spānijas Superkausā un Karaļa kausā – tātad 80 mači, dalīts lielākais rādītājs komandā ar saspēles vadītāju Niku Kalatesu).

Uzlaboti rādītāji teju visās statistikas ailēs, vienīgi tālmetienu precizitāte, kas pērn bija uzlēkusi uz 47 procentiem, šosezon nokritusi zem 40 procentiem.

Tikmēr Jānim Strēlniekam divās sezonās Maskavas “CSKA” kreklā bijusi mazāk minūšu, nekā ierasts, traucējušas traumas un trenera uzticība. Eirolīgā šosezon 26 spēles, vidēji 13 minūtes un 4,4 punkti. Vienotajā līgā Jānis izmantots mazāk – tikai deviņi mači.

Latvijas basketbolistiem vēl priekšā svarīgas spēles – “Barcelona” jau šodien sāks ACB līgas ceturtdaļfinālu pret Badalonas “Joventut”, bet Maskavas “CSKA” sestdien aizvadīs Vienotās līgas pirmo finālspēli pret Kazaņas “Unics”.

Jāpiebilst, ka abas “Barcelona” spēles Ķelnē tiesāja Oļegs Latiševs – viņam jau devīto reizi bija uzticēts darbs Eirolīgas “Final Four”.