Foto-Fotolia

Latvijā apsardzes jomā ir grūti atrast darbiniekus; īpaši – kvalificētus 1

Pievieno LA.LV

Latvijā apsardzes jomā ir grūti atrast darbiniekus, tostarp īpaši trūkst kvalificētu darbinieku, sacīja Drošības nozares kompāniju asociācijas vadītājs Arnis Marcinkēvičs.

NASA satelīti uz Zemes fiksējuši netipiskus procesus, kas notiek tieši naktīs
RAKSTA REDAKTORS
Kārtējā iespēja piepelnīties? Iluta neizpratnē, ka tehniskajā apskatē jāmaksā pat tad, ja iepriekšējā skate vēl ir derīga
Veselam
Brīdinājuma pazīmes: ārsti identificējuši 4 miega problēmas, kas var liecināt par demences attīstību
Lasīt citas ziņas

“Tas [atrast darbiniekus] ir grūti. It īpaši grūti ir vasarā, jo tad daļa iet strādāt būvniecībā un ziemā atkal migrē atpakaļ uz apsardzes sektoru,” teica Marcinkēvičs.

Viņš arī norādīja, ka atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta datiem pagājušajā gadā apsardzē bija nodarbināti vairāk nekā septiņi tūkstoši strādājošo, taču no uzņēmumiem visu laiku nākas dzirdēt, ka darbinieku trūkst un it īpaši trūkst kvalificētu darbinieku.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Atskaites punkts vienmēr ir tas, kāds apsargs ir kā darbinieks. Cik viņš ir izglītots, profesionāls un kā tiek galā ar saviem uzdevumiem,” sacīja Marcinkēvičs, piebilstot, ka daudzos mācību centros, kuros var iegūt apsarga sertifikātu, mācību kvalitāte klibo.

Drošības nozares kompāniju asociācija dibināta 2013.gada jūnijā, un tās galvenais mērķis ir sekmēt ilgtspējīgas apsardzes nozares attīstību. Asociācijā ir drošības kompānijas “G4S”, “Grifs AG”, “Securitas Latvia” un “LDZ apsardze”.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.