Foto no LA arhīva

Latvijā aug klasiskās rudzu maizes patēriņš 0

Latvijā maizes tirgus pagājušajā gadā pieauga par vidēji 2,5% salīdzinājumā ar gadu iepriekš, un arī šogad gaidāma izaugsme, aģentūrai LETA prognozēja maizes ražotāja “Latvijas maiznieks” valdes loceklis Māris Daude.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 27
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 180
Lasīt citas ziņas

“Mēs redzam, ka maizes tirgus noteikti pieaugs. Klasiskās baltmaizes segments nedaudz stagnē vai pat tajā ir neliels kritums, jo cilvēki pāriet uz maizi ar pievienoto vērtību, kurai klāt ir pievienotas, piemēram, sēklas vai kādi citi labumi,” sacīja Daude, skaidrojot, ka arī pērn maizes tirgus pieaugumu veicināja jaunie maizes veidi ar samazinātu cukura daudzumu, kā arī maize ar pievienoto vērtību, piemēram, sēklām, proteīniem, šķiedrvielām.

Vienlaikus viņš atzina, ka baltmaize apmēru ziņā Latvijā joprojām ir visvairāk patērētā maize, kas ir saistīts ar tās zemo cenu, jo Latvijā ļoti liela daļa cilvēku, izvēloties maizi, joprojām skatās uz tās cenu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tajā pašā laikā Daude atzina, ka iedzīvotāju dzīves līmenis Latvijā nedaudz uzlabojas, tāpēc cilvēkiem parādās līdzekļi, kurus iespējams novirzīt augstākas pievienotās vērtība produktiem.

Pēc “Latvijas maiznieka” valdes locekļa teiktā, arī rudzu maizes patēriņš Latvijā sācis augt.

“Patlaban cilvēki jau ir pieraduši pie sēklu maizēm un vēlas klasisko vērtību. Arī rudzu maizes piedāvājums kļūst daudzveidīgāks, maiznieki sākuši ražot rudzu maizi bez rauga, ar dabīgo ieraugu un plaucējumu, no pilngraudu, rupjā maluma miltiem. Un cilvēkiem tā garšo, tāpēc viņi arī sāk ēst vairāk klasisko rudzu maizi,” skaidroja Daude.

Viņš prognozēja, ka arī graudu maizes segments šogad augs.

Tāpat Daude atzina, ka iedzīvotāji Latvijā kļūst arī prasīgāki, izvēloties maizi. “Cilvēki kļūst izvēlīgāki, meklē kaut ko jaunu, kas dod arī ražotājiem impulsu un stimulu strādāt, domāt kaut ko jaunu,” viņš sprieda.

“Latvijas maiznieks” pamatkapitāls ir 895 629 eiro, un tās lielākais īpašnieks ir Igaunijas kompānija “Maral Invest”. Uzņēmums ražo dažādu veidu maizi, kā arī konditorejas izstrādājumus. Zināmākie zīmoli ir maizes sērija “Zeltene”, “Vita!”, “Melnā”, “Īstenā rudzu maize”, sēklu maize “Pavasara”, “Galda”, “Sabile”, “Līgatne”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.