Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Latvijā plāno no nākamā gada celt minimālo algu līdz 640 vai 700 eiro 0

Labklājības ministrija (LM) plāno no 2023.gada celt minimālo algu līdz 640 vai 700 eiro, ceturtdien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja labklājības ministrs Gatis Eglītis (K).

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 28
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Lasīt citas ziņas

Pēc viņa paustā, tas būtu viens no atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem cenu kāpuma dēļ, taču Eglīša vērtējumā, 640 eiro varētu būt pieņemamākais variants, bet celt no 500 eiro līdz 700 eiro varētu būt par strauju.

Viņš norādīja, ka minimālās algas celšanas esot bijis plašs atbalsts, taču tas varētu būt realizējams no 1.janvāra un priekšlikumu skatīs, sākot darbu pie nākamā gada budžeta izstrādes.

CITI ŠOBRĪD LASA
Patlaban gan vienošanās koalīcijā vēl nav panākta.

Vienlaikus ministrs atgādināja, ka šogad turpinās mājokļa atbalsta forma, kurā valsts līdzfinansē 50% apmērā izdevumus, kas saistīti ar mājokļa pabalstiem.

Kā ziņots, valdība plāno izstrādāt mērķētu atbalsta mehānismu tiem, kam šajā laikā tas nepieciešams, pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš pauda, ka tas tiks sniegts papildus jau apstiprinātajam un spēkā esošajam 450 miljonu eiro atbalstam energoresursu cenu sadārdzinājuma kompensēšanai.

SAISTĪTIE RAKSTI