Gatis Eglītis
Gatis Eglītis
Foto: Zane Bitere/LETA

Kā šogad tiks indeksētas pensijas? Skaidro labklājības ministrs 0

Otrdien valdošā koalīcija konceptuāli vienojās atbalstīt Labklājības ministrijas (LM) ieceri šogad agrāk indeksēt pensijas.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

“Mēs nodefinējam augšējo robežu 500 eiro,” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” stāsta labklājības ministrs Gatis Eglītis.

Viņš skaidro, ka formula būtu šāda: pensijām līdz 300 eiro pienāktos maksājums 200 eiro apmērā, savukārt pensijām no 300 līdz 500 eiro tiktu piemaksāta attiecīgā summa, lai sasniegtu 500 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pensijām virs 500 eiro visticamāk nepienāktos nekādi maksājumi no valsts.

Taču par vienreizējo ikgadējo maksājumu gada beigās 200 eiro apmērā jeb tā saucamo 13. pensiju koalīcija vēl nav vienojusies.

Jau ziņots, ka valdošā koalīcija ir konceptuāli vienojusies atbalstīt Labklājības ministrijas (LM) ieceri šogad agrāk indeksēt pensijas, otrdien pēc valdības sēdes norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pēc politiķa vārdiem, šī būs daļa no solītā mērķētā atbalsta tam pusmiljonam Latvijas iedzīvotāju, kam atbalsts straujās inflācijas apstākļos “tiešām nepieciešams”. Pensiju indeksācija katru gadu notiek 1.oktobrī.

Premjers pauda, ka otrdien koalīcijas sadarbības sanāksmē, kas ilga tikai stundu, ierobežotā laika dēļ nav izdevies apspriest citus plānus mērķētajam atbalstam cenu sadārdzinājuma apstākļos.

SAISTĪTIE RAKSTI